Chappell i Kuzminskas wrócą do PLK?

Według niepotwierdzonych jeszcze doniesień działacze sopockiego Trefla są poważnie zainteresowani pozyskaniem dwóch zawodników, których mieliśmy okazję oglądać na naszych parkietach w sezonie 2009/2010. Mowa o litewskim podkoszowym, który już miał okazję występować w Treflu – Sauliusie Kuzminskasie oraz amerykańskim obrońcy – Jeremym Chappellu – ex liderze Znicza Jarosław.

Obaj gracze byli wówczas liderami swoich ekip i wyróżniającymi się postaciami Polskiej Ligi Koszykówki.

24-letni Jeremy Chappell ostatni rok spędził na Ukrainie (był to jego drugi rok w Europie), a z PLK pamiętamy go choćby z występu przeciwko Polonii 2011 (5.kolejka tamtego sezonu) i zdobyczami 36pkt/11zb/5przech. Ponadto Chappella wybrano do najlepszej piątki rozgrywek i okazał się czołową „strzelbą” ligi (średnie 18,4 pkt i 8,3 zb na mecz). Amerykanin to bardzo wszechstronny gracz, mogący grać jako rozgrywający (tak był w grze ustawiany u Dariusza Szczubiała) i rzucający obrońca, a nawet niski skrzydłowy.

Z kolei 29-letni Saulius Kuzminskas w ostatnim sezonie zagrał w łotewskiej lidze dla Ventpils. Przed dwoma laty w PLK pokazał, iż potrafi zdobywać punkty, dobrze zbierać i być wartościowym punktem zespołu (13,9 punktu oraz 7,8 zbiórki). Litwin to klasyczny center, dysponujący ciekawym repertuarem podkoszowych zagrań.

Dla przypomnienia http://naszkosz.blox.pl/2009/10/Nowe-gwiazdy-ligi-Kuzminskas-i-Chappell.html

Pin It

2 komentarze/y

    • Na początku napisałem Litwin a potem coś się się błędnie ubzdurało i niżej napisałem Łotysz. dzięki za korektę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *