Turów z nowym podkoszowym i coraz bliżej zamknięcia składu

Wg portalu Sportowe Fakty, działacze przygranicznego klubu ustalili warunki kontraktu z trzecim podkoszowym. Po posiadającym podwójne obywatelstwo polskie i francuskie Aronie Celu oraz dobrze znanym z poprzedniego sezonu Australijczykiem Danielem Kickertem, szeregi wicemistrza Polski wzmocni Amerykański atleta, lubujący się w efektownej grze.

Dunking Dallas Swatterdale was the ultimate team player. Here he's posterizing Zack Novak, which we like.

Tym graczem jest nieznany dotąd w Polsce – Dallas Lauderdale.


Urodzony 9 listopada 1988r. koszykarz może występować na pozycji silnego skrzydłowego. Dla mierzącego 203 cm Amerykanina będzie to pierwszy sezon na europejskich parkietach. Dotychczas reprezentował barwy Ohio State Buckeyes w lidze NCAA. W minionym sezonie występował na parkiecie średnio nieco ponad 16 minut. W tym czasie zdobywał ponad 4 punkty i notował 3 zbiórki.

Obok w/w graczy w Turowie ważne kontrakty na nowy sezon mają już Michał Chyliński, Michał Gabiński, Ronald Moore, David Jackson,Giedrius Gustas, Artur Mielczarek, Sebastian Szymański, Oskar Bukowiecki, Wojciech Leszczyński i Tomasz Bodziński. Nieoficjalnie wiadomo, że lada dzień kolejnym graczem w szeregach teamu ze Zgorzelca będzie Polak, Kamil Pietras.

Pin It

2 komentarze/y

    • jedyne do czego można się przyczepić to niskie statystyki ale wg tych co go widzieli w grze, jest to bardzo solidny podkoszowy i w PLK może nawet będzie centrem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *