Michalak zagra w Politechnice, Glabas wraca do Włocławka?

Młodzieżowy reprezentant Polski Michał Michalak będzie w przyszłym sezonie reprezentował barwy Politechniki Warszawskiej. To najprawdopodobniej jedyny gracz Polonii 2011, który zasili tego lata szeregi Inżynierów.Oba kluby podpisały przed rokiem umowę o współpracy. Efektem owego porozumienia była masowa migracja zawodników Polonii do Politechniki, która stała się zespołem podstawowym, spadkowiczowi z ekstraklasy przypadła zaś rola drużyny filialnej, skupionej na szkoleniu młodszych graczy. Inżynierowie pod wodzą Mladena Starcevicia awansowali do najwyższej klasy rozgrywkowej (choć na dobrą sprawę – biorąc pod uwagę personalia – po prostu wrócili do niej po rocznej przerwie), a zespół Arkadiusza Miłoszewskiego po zaciętej walce w barażach ostatecznie pożegnał się z pierwszą ligą.

Do pierwszych przetasowań w kadrach ustalonych przed startem poprzedniego sezonu doszło w styczniu. Szeregi Politechniki Warszawskiej zasilili powoli wracający do dobrej formy po problemach zdrowotnych Kamil Pietras oraz 20-letni Daniel Solanikow. W drugą stronę powędrował rzucający Wojciech Olesiński (rocznik 1993) i potężny środkowy Roman Szymański. W nowym zespole na dobrą sprawę swoją obecność zaznaczył jednak tylko Pietras, pozostała trójka kadry nowych drużyn jedynie uzupełniła, na parkiecie pojawiając się raczej sporadycznie.

Latem Polonię 2011 na Politechnikę zamieni Michalak. 17-latek poprzedni sezon pierwszej ligi okrasił średnią punktową 16,2, skuteczniejszy od niego był tylko doświadczony Michał Jankowski. – Postęp, jaki zrobił w ciągu ostatniego roku, jest niesamowity. Gdyby zobaczył nagrania video sprzed roku, to sam by się nie poznał: jaki był wtedy ogórek, a teraz jaki zrobił się zawodnik – chwali swojego podopiecznego Miłoszewski. Z Polonią 2011 rozstanie się także Wojciech Glabas, który do stołecznej drużyny był wypożyczony z Anwilu Włocławek.

Odmładzamy zespół zupełnie. Ci co się nadają do ekstraklasy, to się nadają, a tych, którzy grali w pierwszej lidze, puszczamy wolno – wyjaśnia w rozmowie ze SportoweFakty.pl 38-letni szkoleniowiec. Pod znakiem zapytania stoi przyszłość Jankowskiego, wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów mają Rafał Holnicki-Szulc, Adam Linowski, Krzysztof Łańcucki i wspominany Szymański. – Najstarsi w drugoligowym zespole będą Kowalczyk i Kucharek, którzy mają po 18 lat – deklaruje Miłoszewski. Z dotychczasowego składu szansę na pozostanie w zespole mają więc jeszcze Olesiński, Filip Szymański i Cyprian Zięba.

Informacja dzięki Sportowefakty.pl

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *