Nowakowski nowym rozgrywającym Anwilu

Marcin Nowakowski, który w poprzednim sezonie prowadził grę Polonii Warszawa, od nowego sezonu będzie zawodnikiem Anwilu Włocławek. Zawodnik podpisał z Anwilem roczny kontrakt.


Marcin Nowakowski (21 lat, 184 cm) od 2008 roku występował w Polonii Warszawa. Najpierw grywał średnio 11 minut w meczu, ale jego szybki rozwój sprawił, że w ostatnim sezonie był już bezsprzecznie pierwszym rozgrywającym Czarnych Koszul. W średnio 25 minut w każdym meczu zdobywał blisko osiem punktów i zaliczał 2,8 asyst oraz 1,3 przechwytów.

Bardzo się ucieszyłem, że taki klub jak Anwil zdecydował się zaproponować mi kontrakt. Dla mnie otwiera się wielka szansa ogrywania się u boku lepszych zawodników i uczenia od tak doświadczonego szkoleniowca, jakim jest Emir Mutapcić. Będę się bardzo starał spełnić jego oczekiwania i mam nadzieję, że efekty będą dostrzegalne dla wszystkich kibiców we Włocławku – powiedział Marcin Nowakowski.

Udało nam się dogadać z zawodnikiem, który może cały czas czynić postępy. W Polonii pokazał, że jest w stanie tak kierować zespołem, żeby spokojnie zapewnić mu bezpieczne miejsce w tabeli. Teraz dostanie szansę powalczenia o wyższe cele, co na pewno pomoże mu w dalszej poprawie umiejętności indywidualnych. W mojej opinii ten kontrakt to dobry ruch dla klubu i dla zawodnika – powiedział z kolei trener Anwilu Emir Mutapcić.

Nowakowski jest już czwartym Polakiem zakontraktowanym przez Anwil na najbliższy sezon. Wcześniej klub przedłużył umowy z Dardanem Berishą, Łukaszem Majewskim i Seidem Hajriciem.

Info za: SportoweFakty.pl

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *