Jackson na tak, co z resztą?

Jak udało nam się ustalić David Jackson przedłużył z Turowem Zgorzelec kontrakt na sezon 2011/2012 i jest to jednoroczny kontrakt, a nie jak spekulowano w internecie dwuletni. David jeszcze przed wyjazdem na wakacje podpisał razem z Michałem Gabińskim (wstępne warunki kontraktu bo klub korzysta z opcji 1+1 zapisanej w kontraktach). I jak widać  amerykańskiego rzucającego udało się zatrzymać na kolejny sezon a co z resztą?

 

W Zgorzelcu nie ujrzymy już raczej dwóch graczy z Bałkanów czyli Ivana Zigeranović’a i Marko Brkić’a tak jak mówi Waldemar Łuczak Dyrektor Sportowy PGE Turowa

 

Wiemy też że nie zagrają Michael Kuebler, Bartosz Bochno (Śląsk), Robert Tomaszek (mimo propozycji przedłużenia kontraktu).

 

Z Michałem Gabińskim, Konradem Wysockim, Danielem Kickertem i Toreyem Thomasem prowadzone są rozmowy w sprawie przedłużenia kontraktu. Najbliżej tego są Michał i Konrad. Daniel i Torey na brak ofert nie narzekają, a ten ostatni swoje pozostanie zapowiedział pod warunkiem gry w Europejskich Pucharach (w których potencjalnie  ma występować Turów). Co do Daniela przyszłości to nic na razie więcej nie wiemy, a czas pokaże kogo wybierze.

Rozmowy prowadzone są także z Michałem Chylińskim (decydujący wpływ będą miały badania lekarskie gdyż kadrowicz nie grał w minionym sezonie ze względu na kontuzję) który grał już w Turowie i Arturem Mielczarkiem (przystał na wstępne warunki umowy).

To prawda, że rozmawiamy z Michałem Chylińskim i Arturem Mielczarkiem. Co prawda pierwszy z nich przez ostatni sezon zmagał się z kontuzją jednak nie obawiamy się tego – komentuje Dyrektor Sportowy PGE Turowa. (źródło www.zgorzelec.info)

 

Konrad Wysocki mówił wiele razy że nie chce odchodzić a o to fragment wywiadu

Przez ostatnie dwa lata coraz mocniej czuję się Polakiem. Tutaj mam swoje korzenie i rodzinę. Wszyscy sobie przypominamy, jak to było wcześniej. Lubię Zgorzelec i bardzo mi się tutaj podoba. Dlaczego miałbym gdzieś odchodzić?

Czekamy na informacje od sztabu PGE dotyczącego startu w Eurocup. Liczę na ciekawe wzmocnienia przed nowym sezonem szczególnie że w internecie pojawiają się nazwiska nawet Davida Logana ,który nie zagra już w Hiszpanii, a klub się z nim kontaktował w sprawie ponownej gry w Zgorzelcu. Trwają rozmowy także z Andresem Rodriguezem który gra teraz 2. lidze hiszpańskiej, a jest doskonale znany kibicom z występów w poprzednich latach.


Czas pokaże, co ciekawego jeszcze wydarzy się w szeregach Turowa!

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *