Początek transferowego okresu w Winnym Grodzie

Lista życzeń Tomasza Jankowskiego?

Jak powszechnie wiadomo w nowym sezonie w Zielonej Górze ujrzymy ponownie na stołku trenerskim eks reprezentanta Polski Tomasza Jankowskiego. Podczas ostatniego meczu sezonu, włodarzom klubu, udało się też parafować nową umowę z najlepszym graczem Zastalu, Walterem Hodgem. Wiadomo też, iż na nowy sezon w Zielonej Górze nie zostaną bracia: David i Chris Burgess. O ile pierwszy z nich był jednym ze słabszych punktów drużyny, o tyle drugi na pewno może wybierać z ofert z lepszych klubów (min. Turów czy Anwil).

Kogo może potrzebować Tomasz Jankowski i kto może trafić do Zielonej Góry (lub pozostać w niej) na sezon 2011/12.

Kamil Chanas i Urosz Mirković z Polpharmy mieli powody do radości

Wg naszych informacji popularny Jankes zacznie budowę składu od zatrudnienia Polaków, gdyż ci byli największą bolączką jego klubu. Jakub Dłoniak, Marcin Flieger czy Maciej Raczyński mogą się czuć zagrożeni, gdyż klub diagnozuje sprowadzenie: Roberta Skibniewskiego, Kamila Chanasa (obaj Polpharma),Bartosza Diduszkę (Anwil Włocławek) oraz Bartosza Bochnę (obecnie Turów). Klub może zechcieć też pokusić się, w przypadku nie podpisania umowy z Czarnymi Słupsk, o angaż weterana Krzysztofa Roszyka

Jeśli chodzi o pozycje skrzydłowych, w Zielonej Górze myślą o Radosławie Hyżym (obecnie liga czeska i BK Prostejov), Piotrze Stelmachu (PBG Basket Poznań) czy też Gregu Surmaczu (również PBG).

Z zagranicznych graczy obok Hodge’a, klub myśli o ponownym angażu Jamesa Maye (trafił do Zastalu w połowie sezonu), ewentulanie o Lawrencie Kinnardzie (był już na celowniku kluby lato wstecz). Do Winnego Grodu może powędrować również Uros Mirković (Polpharma). W przeciagu następnego tygodnia powinniśmy słyszeć o pierwszych, nowych angażach w Zastalu. 

Cel na nowy sezon w Zielonej Górze jest bardzo jasny, mianowicie awans do play off.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *