Szewczyk demoluje

Air Avellino udanie zakończył sezon. Zespół Szymona Szewczyka bez problemów i wysoko jednocześnie pokonał w wyjazdowym meczu najsłabsze w lidze Brindisi 112:68 w ostatniej kolejce sezonu regularnego Legabasket.

Polak należał do wyróżniających się graczy na parkiecie.

Szewczyk na parkiecie spędził 23 minuty, w czasie których zanotował na swoim koncie 18 punktów, 6 zbiórek i jeden przechwyt.

Avellino zajęło ostatecznie czwarte miejsce w tabeli i w ćwierćfinale spotka się z piątym Benettonem Treviso z Jakubem Wojciechowskim w składzie. Polaka zabrakło w dzisiejszym wygranym na wyjeździe 88:76 przez podopiecznych trenera Jasmina Repesy meczu z Pepsi Caserta. Pojawił się na nim za to w zespole gospodarzy Łukasz Koszarek, którego dorobek w ciągu 21 minut to 7 punktów i 4 asysty. Pepsi Caserta nie zakwalifikowało się do playoffs, ostatecznie zajmując 11 miejsce.