Tak grali Polacy we Włoszech

Wczoraj odbyła się 29 – przedostatnia kolejka włoskiej ekstraklasy Laegabasket. Na parkietach pojawiło się dwóch naszych przedstawicieli – Łukasz Koszarek oraz Szymon Szewczyk.

Kolejne zwycięstwo odniósł w Legabasket zespół Szymona Szewczyka – Air Avellino. W przedostatniej kolejce w pokonanym polu pozostawili Scavolini Pesaro pokonując ich u siebie 89:76.

W zwycięstwie swój udział miał oczywiscie nasz reprezentant.

Szewczyk na parkiecie spędził 36 minut, w czasie których na jego konto wpłynęło 14 punktów (4/6 za dwa, 2/6 za trzy), 5 zbiórek, 2 asysty, 2 przechwyty i 2 bloki.

Nie wiedzie się natomiast drużynie Pepsi Caserta, w której występuje Łukasz Koszarek. Caserta tym razem musiała uznać wyższość Banca Tercas, której uległa na wyjeździe 77:88. Polak na parkiecie pojawiał się przez 24 minuty, w ciągu którcyh zapisał 7 punktów, 5 zbiórek i 3 asysty. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził były zawodnik Śląska Wrocław – Kevin Fletcher, który zanotował 20 punktów i 7 zbiórek.

Avellino zajmuje czwartą pozycję, Caserta jest dopiero na 11 miejscu.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Asseco Prokom z euroligową obroną

Dwa do jednego na korzyść Mistrzów Polski PGE Turów Zgorzelec - Asseco Prokom Gdynia Wynik: 56:81 (20:23, 17:19, 13:20, 6:19)...

Zamknij