Wall zmienia klub i otwiera sezon transferowy

Daniel Wall opuszcza szeregi ostatniej w Tauron Basket Lidze Siarki Tarnobrzeg. 29-letni koszykarz prawdopodobnie przeniesie się do Polpharmy. Wszak jest blisko podpisania kontraktu ze starogardzkim klubem.


To już przesądzone. Daniel Wall opuścił tonący okręt, czyli zespół Siarki Tarnobrzeg. Beniaminek Tauron Basket Ligi zajął niechlubne ostatnie, dwunaste miejsce w sezonie 2010/11. Tarnobrzeżanie wygrali zaledwie cztery z dwudziestu dwóch meczów w sezonie zasadniczym.

Wall był wyróżniającą się postacią klubu z Podkarpacia, chociaż trzeba przyznać, że nie miał też wielkiej konkurencji o miejsce w składzie. 29-letni skrzydłowy notował przeciętnie 10 punktów oraz 4,3 zbiórki. Pod wględem średniej był piątym strzelcem Siarki, uplasował się tylko za czwórką Amerykanów, liderujących beniaminkowi.

Wall jest blisko przejścia do starogardzkiej Polpharmy. Włodarze tamtejszego klubu już od kwietnia szukają polskich zawodników, którzy mogliby wzmocnić zespół. Niedawno zdobywcom Pucharu Polski udało się prolongować umowę z Zoranem Sretenoviciem, wskutek czego zyskali kolejny argument podczas pertraktacji. Wszak niektórzy zawodnicy, zwłaszcza ze starego składu, uzależniali podpisanie umowy na sezon 2011/12 od obecności Serba w Starogardzie.

Wall kontraktu z Polpharmą jeszcze nie podpisał. – Jesteśmy już blisko dojścia do porozumienia z dwoma, trzema a może nawet i czterema zawodnikami – zdradza Roman Olszewski, prezes klubu ze stolicy Kociewia. – Przedstawiliśmy im nasze propozycje i właściwie czekamy tylko na odpowiedź. Nie chcę jeszcze zdradzać nazwisk. Na to przyjdzie czas na początku czerwca.

Źródło informacji: SportoweFakty.pl

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *