Sretenovic zostaje w Polpharmie

Polpharma Starogard Gdański przedłużyła kontrakt z dotychczasowym szkoleniowcem. Zoran Sretenovic poprowadzi „Kociewskie Diabły” jeszcze przynajmniej przez najbliższy sezon. Nie ma co się dziwić, bo „Sreta” wykonał kawał dobrej roboty z tą ekipą.

Polpharma początek sezonu miała bardzo słaby. Cztery mecze i cztery porażki. Po tym czasie swoje stanowisko opuścił Paweł Turkiewicz, a jego miejsce zajął właśnie Sretenovic. Po tej zmianie pierwszym spotkaniem „Kociewskich Diabłów” był mecz we Włocławku z miejscowym Anwilem. Polpharma była raczej skazywana na porażkę, ale niespodziewanie wygrała 82:84. Od tej chwili nastały o wiele lepsze czasy dla tej ekipy. Sretenovic prowadził ich do naprawdę wielkich wyników. Największym osiągnięciem było bez wątpienia zdobycie Pucharu Polski. Na koniec sezonu zasadniczego uplasowali się na piątym miejscu, a w pierwszej rundzie Play-Off zmierzyli się z Czarnymi Słupsk i przegrali serię 1:3. Fani Polpharmy powinni jednak uznać ten sezon za naprawdę udany.

Nie można zapominać, że Zoran Sretenovic był swego czasu wybitnym koszykarzem. Z reprezentacją Jugosławii został Mistrzem Europy w 1991 roku. Reprezentował również wielu, wybitnych, bałkańskich zespołów. Do Polski przybył w 1998 roku. Zatrudniła go Stal Ostrów Wlkp. Występował w kraju nad Wisłą do 2001 roku. Do dnia dzisiejszego jest przez wielu fachowców uważany za jednego z najlepszych rozgrywających, którzy przewinęli się w naszej lidze.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *