Trefl Sopot złożył protest!

Klub Trefl Sopot wystosował pismo do włodarzy polskiej ligi z prośbą o powtórzenie piątego meczu półfinałowego. W czwartkowym spotkaniu Turów Zgorzelec pokonał sopocian 78:77.
Działacze klubu żądają powtórzenia meczu, ponieważ mają zastrzeżenia co do poziomu sędziowania. Głównie rozchodzi się o sytuację, która miała miejsce na 20 sekund przed końcem spotkania, kiedy to sędziowie odgwizdali błąd kroków Lorinzie Harringtonowi.


Oto treść protestu:

Zarząd Trefl Sopot SA niniejszym informuje, iż w dniu dzisiejszym [29 kwietnia] złożył do PLK oficjalny protest po meczu o mistrzostwo Tauron Basket Ligi (piąty mecz półfinałowy) pomiędzy zespołami PGE Turów Zgorzelec a Trefl Sopot.

W naszej opinii w ostatnich kilkudziesięciu sekundach meczu miało miejsce kilka niezwykle kontrowersyjnych decyzji sędziowskich, które miały znaczący wpływ na przebieg meczu oraz wypaczyły jego końcowy wynik.

Właściciele, Miasto Sopot oraz sponsorzy klubu zażądali wyjaśnienia zaistniałej sytuacji, a zarząd Trefl Sopot SA stanowczo domaga się powtórzenia spotkania.

W załączeniu materiał ze szczegółową analizą materiału filmowego, uwzględniającą kontrowersyjne sytuacje w końcowych fragmentach meczu.

Z poważaniem

Kazimierz Wierzbicki, prezes zarządu Trefl Sopot S.A.

Źródło: SportoweFakty.pl

Woy

Kibic NBA spod znaku Chicago Bulls od 1992 roku. Fan Magica Johnsona i Scottiego Pippena. W PLK na bieżąco śledzący wydarzenia od 1991 roku, fan Rajmondsa Miglinieksa i Josepha McNaulla. Chętnie dzielący się najświeższymi nowinkami oraz historycznymi wydarzeniami, które miał okazję oglądać. Pasjonat statystyk i cyferek. Koszykówkę ogląda na każdym poziomie; od NBA do PLK.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zdovc trenerem kadry?

Cały czas trwają poszukiwania nowego trenera reprezentacji Polski. Miał nim być Jasmin Repesa, ale ostatecznie tak się nie stało. Kolejnym,...

Zamknij