Hernandez nowym rozgrywającym Mistrzów Polski

Jak donosi oficjalna strona Mistrzów Polski Alejandro Hernandez (189 cm wzrostu i 28 lat) został dziś nowym graczem Stelmetu Enea BC Zielona Góra. Zawodnik występował przez półtora roku w litewskiej Dżukiji, w której współpracował ze szkoleniowcem Andrejem Urlepem.

– Gdy dostałem telefon od trenera Urlepa nie musiałem się zastanawiać. To świetny szkoleniowiec, który wyciska z ciebie wszystko co najlepsze. Cieszę się, że będę mógł reprezentować barwy historycznego klubu jakim jest Stelmet Enea BC Zielona Góra – mówi Alejandro Hernandez.

– Pracowaliśmy razem z Dżukiji. Alejandro to świetny człowiek i duży profejsonalista. Potrzebowaliśmy zawodnika, który będzie klasycznym rozgrywającym i odciąży Łukasza Koszarka – mówi szkoleniowiec Andrej Urlep.

 

Alejandro Hernandez urodził się 12 lutego 1990 roku w hiszpańskiej Murcii. To właśnie w rodzinnym mieście, w wieku ośmiu lat zaczęła się jego przygoda z koszykówką. W 2005 reprezentował już barwy kadetów a następnie juniorów FC Barcelony.

W wieku 17 lat Alejandro zadebiutował jako jej gracz w hiszpańskiej ACB, której barwy reprezentował jako senior w latach 2006-2008. Później był graczem klubu CB Cornelia (liga LEB) a w 2010 roku podpisał kontrakt z ekstraklasowym zespołem z Manresy. Został jego kapitanem i występował tam aż przez sześć sezonów. Podczas swojej gry w ACB rozegrał blisko 2976 minut, rzucił 771 punktów i rozdał 329 asyst.

Na kolejny sezon (2015/16) przeniósł się na Litwę, gdzie spotkał szkoleniowca Andreja Urlepa. Tegoroczny miał bardzo udany. Zdobywał średnio 12 punktów i miał 6 asyst. Trafiał za trzy na 42 proc. skuteczności.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *