Waldow zrobił robotę. Trzecia z rzędu porażka Kinga

Mecz między Turowem a Kingiem był wyrównany prawie do samego końca. W decydującym momencie zgorzelczanie odjechali i ostatecznie wygrali 89:82. Na swoim parkiecie wciąż są niepokonani.

Trener Mindaugas Budzinauskas od początku spotkania posłał w bój Andrieja Desiatnikova i tym samym Darrell Harris po raz pierwszy w tym sezonie rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Taki stan rzeczy nie trwał długo i Amerykanin szybko pojawił się na parkiecie. Turów zaczął od prowadzenia 5:0 i od początku było widać, że czwarta wygrana u siebie w tym sezonie będzie w ich zasięgu.

Wilki Morskie nie powtórzyły błędów z Dąbrowy Górniczej i blisko trzymały się rywala. Dobre wejście z ławki zaliczył Jimmy Gavin, który zdobył pięć oczek i rozdał dwie asysty do Harrisa. Niestety, rozgrywający do końca spotkania nie powiększył już swojego dorobku.

Po stronie gospodarzy trudny do zatrzymania był Bradley Waldow, który zakończył mecz z dorobkiem 25 punktów. King znów miał problemy z faulami, których łącznie popełnił aż 25. Do przerwy Turów wykonał 17 rzutów osobistych i prowadził 42:41.

Po zmianie stron wynik wciąż wahał się w obie strony. Goście uzyskali kilka oczek przewagi i wydawało się, że przejmą kontrolę nad spotkaniem. Tak się nie zdało, bo gospodarze na to nie pozwolili, popisując się celnymi rzutami z dystansu oraz skutecznymi akcjami w obronie.

Czwarta kwarta to znów poszukiwanie lidera w zespole Kinga. Na takiego kreował się Paweł Kikowski, ale to nie był jego dzień. Kapitan szczecińskiej drużyny tego dnia miał zaledwie 4/14 z gry. Ostatecznie King zszedł z parkietu pokonany i to po raz trzeci z rzędu.

Turów Zgorzelec – King Szczecin 89:82 (22:24, 20:17, 26:21, 21:20)
Turów: Waldow 25, Ayers 18, Han 10, Bochno 10, Borowski 7, Petrukonis 6, Balmazović 6, Jarecki 5, Mack 2, Patoka 0, Koelner 0.
King: Jogela 17, Harris 14, Kikowski 14, Kowalczyk 11, Bartosz 6, Desiatnikov 6, Paliukenas 5, Gavin 5, Diduszko 4.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *