EuroRaport. Ponitka MVP Kolejki!

Październik to czas w którym wszystkie ligi w Europie rozpoczęły już swoje rozgrywki. Ruszamy z Euroraportem! Cotygodniowy cykl będzie zawierał zestawienie wszystkich występów polskich graczy w ligach na Starym Kontynencie. Zapraszam.

Hiszpania

Świetny występ w 4.kolejce ACB zanotował Mateusz Ponitka! Poprowadził on swój nowy klub, Iberostar Tenerife do zwycięstwa nad Joventutem Badalona (76:73). Polak w trakcie 30 minut, które spędził na parkiecie zdobył 21 pkt, zebrał 10 piłek oraz miał dwie asysty, przechwyt i stratę. Były gracz m.in. Asseco Gdynia oraz Stelmetu Zielona Góra zagrał na wysokiej skuteczności (8/11 z gry oraz 4/5 z rzutów wolnych). Kapitalny występ pochodzącego z Ostrowa Wielkopolskiego Ponitki, nie przeszedł bez echa i został on wybrany graczem kolejki w najsilniejszej koszykarskiej lidze w Europie.

W tym samym meczu wystąpił również Tomasz Gielo (Joventut Badalona). Zdobył on 3 punkty. Trafił jedyny rzut oddany z dystansu oraz spudłował trzy rzuty z półdystansu. Zaliczył również zbiórkę i stratę.

Swój wkład w zwycięstwo zespołu Unicaji Malaga nad Realem Betis (99:71) miał Adam Waczyński. Kapitan reprezentacji Polski spędził na parkiecie 14 minut, w trakcie których zdobył 6 pkt (0/2 za 2, 2/3 za 3) i dwie zbiórki.

Siedem punktów, dwie zbiórki i dwie straty to dorobek Przemka Karnowskiego w wygranym meczu jego MoraBanc Andorra z Gran Canarią (78-76).

Zaledwie dwie minuty na boisku spędził Michał Michalak (Tecnyconta Zaragoza). Jego zespół odnotował czwartą porażkę. Tym razem ulegli na wyjeździe Retabet BB Bilbao (77:72). Polak zdążył zanotować jeden punkt, zbiórkę i asystę.

Włochy

Jakub Wojciechowski (Capo D’Orlando) w trakcie 15 minut, które spędził na parkiecie w meczu z Emporio Armani Mediolan (62:68) zdobył 7 punktów (1/3 za 2, 1/2 za 3, 2/2 wolne), zebrał cztery piłki i zaliczył blok.

Francja

Rozgrywający polskiej kadry oraz ASVEL Lyon-Villeurbanne, AJ Slaughter miał swój udział w zwycięstwie nad ekipą Le Portel (83:69). Zanotował on na swoim koncie 8 punktów, dwa przechwyty oraz asystę i blok.

Turcja

Niespodziewanej porażki doznał zespół Damiana Kuliga. Jego Banvit uległ na własnym parkiecie ekipie Eskisehir Basket (55:58). Polski środkowy spotkanie zakończył z 9 punktami, czterema zbiórkami, asystą, blokiem i trzema stratami. Banvit zamyka obecnie tabelę tureckiej ekstraklasy.

Niemcy

Eisbaren Bremerhaven przegrało na wyjeździe(73:89) z ekipą Giessen 46ers. W ekipie gości, 25 minut rozegrał David Brembly. Były gracz Trefla Sopot zdobył w tym czasie 5 punktów. Miał również dwie asysty, zbiórkę i przechwyt.

Islandia

Maciej Bagiński (Njardvik) pomógł swojej drużynie w odniesieniu zwycięstwa na zespołem Thor Thorl (78:74). Polak zapisał na swoim koncie 13 punktów (4/8 za 2, 1/5 za 3, 2/2 wolne), pięć zbiórek, dwie asysty, przechwyt oraz dwie straty.