Broussard nowym strzelcem MKS Dąbrowy

Autor: Michał Kajzerek

Do MKS-u Dąbrowa Górnicza dołączy kolejny obcokrajowiec. Amerykanin Aaron Broussard to gracz z doświadczeniem na europejskich parkietach. Ostatnie lata spędził we Francji, a w rozgrywkach 2017/2018 pomoże drużynie z Zagłębia.

Aaron urodził się 14 kwietnia 1990 w stanie Waszyngton. Spędził cztery lata na uczelni Seattle University i w swoim ostatnim sezonie notował bardzo dobre statystyki, na poziomie 18 punktów i 7 zbiórek, trafiając 47% z gry i 33% z dystansu. Może grać na pozycjach rzucającego obrońcy oraz niskiego skrzydłowego. W 2012 Broussard zgłosił się do draftu NBA, ale ostatecznie nie został wybrany.

Poprzednie trzy sezony Aaron rozegrał dla francuskiego FOS Provence Basket, grającego na zapleczu ligi Pro A. W minionych rozgrywkach notował na swoje konto średnio 14,6 punktu, 4,6 zbiórki, 3,3 asysty i 1,4 przechwytu na mecz. Dobrze radzi sobie na piłce i nie boi się atakować kosza. Potrafi także przymierzyć zza łuku.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zyskowski w Anwilu, Niedźwiedzki następny?

Jarosław Zyskowski (24 lata, 203 cm) zmienia klub i w przyszłym sezonie będzie występował dla Anwilu Włocławek. To drugi w...

Zamknij