Szczubiał i Dłoniak lądują w Koszalinie

Dariusz Szczubiał będzie trenerem AZS Koszalin w sezonie 2017/2018 Polskiej Ligi Koszykówki. Jego asystentem został Wojciech Zeidler. W drużynie zagra Jakub Dłoniak.
Trener Dariusz Szczubiał ostatnio – na początku sezonu 2015/2016 – pracował w Polpharmie Starogard Gdański. W przeszłości był już trenerem w Koszalinie, a także w klubach z Warszawy, Jarosławia, Kołobrzegu i Tarnobrzega. Był także selekcjonerem reprezentacji Polski. Jego asystentem został Wojciech Zeidler, który pracował w AZS z trenerami Teo Cizmiciem oraz Igorem Miliciciem.

Na swoich stanowiskach pozostali Jacek Imiołek – kierownik zespołu oraz Lucjan Kasprzak – trener odnowy biologicznej.

Cieszę się, że ponownie będę mógł prowadzić koszalińską drużynę. Chcemy zbudować skład na miarę naszych możliwości. Kibice mają widzieć drużynę, która walczy w każdym meczu. Na parkiecie mają zostawać krew, pot i łzy. Zespół ma być zbilansowany – powiedział trener AZS Dariusz Szczubiał.

Klub podpisał również umowę z Jakubem Dłoniakiem. Rzucający ostatni sezon spędził w TBV Starcie Lublin, gdzie zdobywał średnio 6,4 punktu i 1,8 zbiórki na mecz. Ważne kontrakty z zespołem mają także Piotr Stelmach, Igor Wadowski oraz Artur Pabianek.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.