Stal bije Mistrzów i pozbawia ich pierwszego miejsca

Autor: Patryk Pankowiak

Piękny wieczór dla ostrowskich fanów basketu! Drużyna BM Slam Stal, niesiona dopingiem wspaniałych fanów, odniosła niesamowicie ważne i prestiżowe zwycięstwo, pokonując na własnym parkiecie obecnych mistrzów Polski, Stelmet BC Zielona Góra 90:85. Dla żółto-niebieskich to 21. sukces w sezonie 2016/2017. Marc Carter wywalczył 20 punktów w 25 minut, Łukasz Majewski dodał ich 16, a Aaron Johnson uzbierał 14 „oczek”, 14 asyst i pięć zbiórek.

Nadkomplet kibiców wypełnił sobotniego wieczoru halę przy ul. Wrocławskiej, obecna była też m.in. prezydent Ostrowa Wielkopolskiego, pani Beata Klimek, a Stalówkę z trybun wspierali również znani żużlowcy, bracia Piotr i Przemo Pawliccy. To było prawdziwe święto koszykówki, a drużyna BM Slam Stal stanęła na wysokości zadania.

Ostrowianie świetnie weszli w ten mecz – po trafieniach Łukasza Majewskiego prowadzili 10:2. Starania Łukasza Koszarka i Thomasa Kelatiego niewiele pomagały, bo to BM Slam Stal ciągle utrzymywała przewagę. Ostatecznie po 10 minutach i rzutach wolnych Tomasza Ochońko było 22:17. Stelmet w drugiej kwarcie zbliżył się nawet na punkt po trójce Jarosława Mokrosa, ale później gospodarze znowu uciekali. Sporo w ataku dawali Majewski i Johnson, co przełożył się na wynik 42:37 po pierwszej połowie.

Na początku trzeciej kwarty zespołowi trenera Emila Rajkovicia udawało się utrzymywać przewagę – po trójce Christo Nikołowa wynosiła ona nawet dziewięć punktów. Dzięki trójkom Karola Gruszeckiego goście potrafili zbliżyć się na różnicę jednego rzutu, ale ostrowianie kontrolowali sytuację. W samej końcówce kwarty dwie trójki trafił jednak Nemanja Djurisić, co pozwoliło Stelmetowi prowadzić 65:63. Trafienia Marca Cartera w czwartej kwarcie najpierw dawały remis, a później prowadzenie gospodarzom. Półtorej minuty przed końcem mieliśmy kolejne wyrównanie, ale pięć kolejnych punktów Cartera dawało spokój BM Slam Stali. Ostrowianie wygrali 90:85.

Marc Carter był najlepszym graczem gospodarzy – zanotował 20 punktów, sześć zbiórek i trzy asysty. 16 punktów dołożył Łukasz Majewski. 18 punktów dla gości rzucił Nemanja Djurisić.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – Stelmet BC Zielona Góra 90:85 (22:17, 20:21, 21:27, 27:20)

BM Slam Stal: Carter 20, Majewski 16, Johnson 14, Nikołow 14, Kostrzewski 10, Szewczyk 5, Ochońko 2, Tomaszek 0, Chanas 0.

Stelmet BC: Djurisić 18, Florence 15, Gruszecki 13, Dragicević 10, Hrycaniuk 9, Koszarek 8, Moore 5, Kelati 4, Mokros 3, Matczak 0.