MKS Dąbrowa wygrywa na Kociewiu

Autor: Michał Kajzerek

Niezwykle ważne wyjazdowe zwycięstwo MKS-u Dąbrowa Górnicza. W czwartej kwarcie podopieczni trenera Drażena Anzulovicia ograli rywala 21:11 i to przesądziło ostatecznie o wygranej dąbrowian. Kerron Johnson był najlepszym graczem zwycięzców. Kontrolował tempo gry notując 9 punktów, 9 zbiórek i 5 asyst.

POLPHARMA STAROGARD GDAŃSKI – MKS DĄBROWA GÓRNICZA 62:69 (16-15, 18-14, 17-19, 11-21)

MKS Dąbrowa Górnicza rozpoczął pewnie. Mimo dwóch fauli w pierwszej minucie meczu, po 4 punktach Jakuba Parzeńskiego i trafieniu z półdystansu Bartłomieja Wołoszyna, goście wyszli na prowadzenie 10:3. Polpharma Starogard Gdański zaczęła jednak odrabiać dzięki skuteczności zza linii trzech. Trafienia Marcina Fliegera, Anthony’ego Milesa i Łukasza Diduszko doprowadziły do remisu 14:14. Intensywną pierwszą odsłonę gospodarze skończyli z jednopunktowym prowadzeniem.

Na starcie drugiej kwarty zespoły miały duży problem ze zdobywaniem punktów. Mecz ożywił Jeremiah Wilson – autor dwóch akcji 2+1. Jednak problem dąbrowian polegał na tym, że po raz kolejny nie wykorzystywali prób z linii rzutów wolnych. Polpharma postawiła strefę i mocno ograniczyła ofensywną produktywność MKS-u. Po trójce Miles’a przewaga podopiecznych trenera Mindaugasa Budzinauskasa sięgnęła już 9 punktów. Miejscowi niesieni dopingiem publiczności złapali dobry rytm. Kwartę skończyły jednak punkty spod kosza Byrona Wesley.

Na trzecią odsłonę ekipa z Zagłębia wychodziła ze stratą 5 oczek (29:34). MKS odrabiał i tracił. Po agresywnym wejściu Milesa, Starogard Gdański objął prowadzenie 49:42, ale zaraz po przerwie rzuty z dystansu trafili Piotr Pamuła i Jeremiah Wilson. Dąbrowianie w tej dziesiątce aż pięciokrotnie karcili rywala zza łuku. Kwartę skończyły jednak dwa rzuty z linii wolnych Jakuba Schenka. Drużyny do finałowej kwarty przystępowali z różnicą 3 oczek na korzyść gospodarzy.

Ostatnie 10 minut było jednak pokazem defensywnej i ofensywnej siły MKS-u! Po rzutach Urosa Mirkovicia gospodarze prowadzili 57:56, ale seria 13:5 gości z Dąbrowy pozwoliła stworzyć przewagę, która ostatecznie przełożyła się na bardzo ważną wygraną drużyny Drażena Anzulovicia. Najlepszym zawodnikiem spotkania był wszechobecny Kerron Johnson. Skończył zawody z dorobkiem 9 punktów, 9 zbiórek i 5 asyst!

Polpharma: Flieger 22, Miles 15, Mirković 12, Sajus 5, Schenk 4, Diduszko 3, Davis 1, Paliukenas 0, Michałek 0

MKS: Wilson 11, Wołoszyn 11, Wesley 11, Johnson 9, Kowalenko 8, Parzeński 8, Pamuła 7, Szymański 4, Wieczorek 0, Piechowicz 0