Świetny występ Ponitki, Pinar bliżej Final Four

Mateusz Ponitka był najlepszym koszykarzem Pinaru Karsiyaka Izmir w zwycięskim meczu 1/4 finalu Ligi Mistrzów FIBA z Umaną Reyer Wenecja 74:71. Reprezentant Polski zdobył 25 pkt, miał osiem zbiórek, trzy asysty i dwa przechwyty. Rewanż za tydzień w Wenecji.

Polak przebywał na parkiecie 36 minut, trafił 7 z 13 rzutów za dwa punkty, dwa z trzech zza linii 6,75 m oraz pięć z sześciu wolnych. Miał też najwyższy spośród zawodników obydwu drużyn indeks ewaluacji (brane sa pod uwagę wszystkie elementy statystyk) – 28.

Stawką dwumeczu jest awans do turnieju finałowego Final Four LM (28-30 kwietnia).

W drugiej kwarcie gospodarze prowadzili różnicą nawet 15 pkt (38:23), ale w kolejnych odsłonach koszykarze z Włoch zmniejszali straty.