Waczyński znów wygrywa, Gielo też

Obydwa zespoły z Polakami w składach wygrały swoje mecze 23. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy koszykarzy. Divina Joventut Badalona z Tomaszem Gielo pokonał u siebie Estudiantes Madryt 77:71, a Unicaja Malaga z Adamem Waczyńskim wygrała w Bilbao z Retabetem 74:63.

Gielo rozegrał w niedzielę jedno z najlepszych spotkań w lidze ACB, będąc trzecim strzelcem zespołu. W 15 minut zdobył 10 punktów, trafiając jeden z dwóch rzutów za dwa punkty, dwa z sześciu za trzy i obydwa wolne. Zanotował także przechwyt i blok.

Najwięcej punktów dla gospodarzy uzyskał Alberto Abalde – 13.

Waczyński przebywał na parkiecie w Bilbao blisko 20 minut. Zdobył sześć punktów, pudłując obydwa rzuty za dwa punkty i trafiając dwie z sześciu prób zza linii 6,75 m. Miał także po dwie zbiórki i asysty, przechwyt i trzy straty. Kapitan reprezentacji Polski, zajmujący przed tym spotkaniem drugie miejsce w lidze w klasyfikacji najskuteczniejszych w rzutach za trzy pkt (50 procent), nieco pogorszył sobie tę statystykę – obecnie ma 39 trafionych w 80 spotkaniach.

Najskuteczniejszym graczem zwycięskiej ekipy był Daniel Diez – 17 pkt.

W tabeli prowadzi Iberostar Tenerife (17 zwycięstw – 5 porażek), Unicaja jest szósta (14-7), a Divina Joventut (7-15) nadal zajmuje 15. pozycję w 17-zespołowej lidze.