Stal lepsza od lidera PLK, Polskiego Cukru

Autor:Patryk Pankowiak

Wymarzone przez koszykarzy BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski miejsce w czołowej ósemce rozgrywek PLK coraz bliżej! W środowy wieczór przed ostrowską publicznością pękł lider tabeli, zespół Polskiego Cukru Toruń. To dla nas dziewiąte zwycięstwo w tym sezonie.

W pierwszej fazie spotkania do stanu 10:10 gospodarze zdobywali punkty tylko spod kosza. Brakowało skuteczności z obwodu i linii rzutów wolnych. Wszechstronniejsi byli rywale, którzy po 10 minutach gry prowadzili 20:19.

W toruńskim zespole dobrą zmianę dał Aleksander Perka. Druga ćwiartka to niemoc strzelecka koszykarzy BM Slam Stali. Ekipa z grodu Mikołaja Kopernika włącznie z końcówką pierwszej kwarty zdobyła 15 punktów z rzędu! W 14 minucie Polski Cukier prowadził już 30:19. Zły okres przełamały dopiero dwa celne rzuty Christo Nikołowa. W sukurs ruszyli mu jego koledzy z drużyny i do przerwy przewaga stopniała do dwóch oczek- 38:40

W trzeciej kwarcie na wysokie obroty wskoczył Aaron Jonhson. Amerykański rozgrywający BM Slam Stali trafiał do kosza z dystansu (trzy razy z rzędu!), także świetnie odgrywał piłki do kolegów, wyprowadzał szybkie akcje. W 25 minucie ostrowski zespół wygrywał 54:45, a przed ostatnią odsłoną już 59:48. Goście byli bezradni przy dobrej grze obronnej podopiecznych Emil Rajkovica.

W Polskim Cukrze nie było gracza który wziąłby ciężar spotkania na własne barki. W Stali każdy zawodnik, który pojawiał się na parkiecie dokładał swoją cegiełkę dzięki czemu zawdzięczamy znakomity końcowy rezultat 80:63 na korzyść żółto-niebieskich

Najskuteczniejszym graczem był Szymon Szewczyk, zdobywca 19 punktów. 18 oczek i dziewięć asyst dołożył Aaron Johnson. W ekipie z Torunia po 13 punktów rzucili Krzysztof Sulima i Łukasz Wiśniewski.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – Polski Cukier Toruń 80:63 (19:20, 19:20, 21:8, 21:15)

BM Slam Stal: Szymon Szewczyk 19 (2×3), Aaron Johnson 18 (3×3), Łukasz Majewski 9 (1×3), Shawn King 9 (13 zb), Christo Nikołow 8, Porter Troupe 6, Marc Carter 6, Kamil Chanas 3 (1×3), Robert Tomaszek 2, Tomasz Ochońko 0.

Polski Cukier: Krzysztof Sulima 13, Łukasz Wiśniewski 13 (3×3), Obie Trotter 11 (1×3), Aleksander Perka 10 (2×3), Kyle Weaver 8 (2×3), Bartosz Diduszko 5, Tomasz Śnieg 3, Jure Skifić 0, Maksym Sanduł 0.