Nino Johnson nie zastąpi Justina Jacksona w Energi Czarnych

Amerykanin Nino Johnson nie został nowym środkowym brązowych medalistów poprzedniego sezonu. 24-latek nie przeszedł testów medycznych…

Johnson jest na początku swojej zawodowej kariery, a poza Stanami Zjednoczonymi zadebiutował w ubiegłym sezonie w Japonii. Wcześniej przez 4 lata studiów był podstawowym środkowym uczelni Southeast Missouri State, gdzie w swoim najlepszym sezonie notował średnio 11,1 pkt, 8,8 zb i 2,4 blk na mecz. Pierwszy sezon wśród zawodowców w Kraju Kwitnącej Wiśni zakończył ze średnim double-double (12,3 pkt, 11,1 zb), był także piąty w lidze w przechwytach (1,9).

Obecne rozgrywki rozpoczął już w Europie, w fińskiej Korislidze. W zespole Kataja Basket był podstawowym środkowym i miał okazje występować także w koszykarskiej Lidze Mistrzów. Na fińskich parkietach notował średnio 12,1 pkt, 7,7 zb oraz 1,3 blk. Jego kontrakt obowiązywać będzie do końca trwającego sezonu. W rotacji trenera Robertsa Stelmahersa miał zastąpić zwolnionego Justina Jacksona. Słupski klub szuka teraz nowego podkoszowego.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *