Chatkevicius nowym centrem MKSu

Autor: Michał Kajzerek

Przez ostatnich kilka dni, MKS Dąbrowa Górnicza testował litewskiego wysokiego – Laimonasa Chatkeviciusa. Trener Drażen Anzulović jest zadowolony z tego, jak nowy gracz się zaprezentował i podjął decyzję o pozostawieniu go w składzie drużyny. Niewykluczone, że Chatkevicius zagra już w najbliższą niedzielę z King Szczecin na wyjeździe.

23-letni Litwin urodzony w Kłajpedzie trafił do Dąbrowy Górniczej na testy, które miały zadecydować o tym, czy zostanie z drużyną na stałe. Ostatecznie sztab MKS-u wydał pozytywną ocenę jego pracy i Laimonas zastąpi w rotacji niedawno zwolnionego z kontraktu Kendalla Graya.

Kariera nowego zawodnika jest krótka, ponieważ dopiero niedawno zakończył grę w amerykańskiej lidze uniwersyteckiej, gdzie przez cztery lata reprezentował barwy South Carolina Gamecocks. Rozegrał w NCAA 123 mecze, w tym 65 jako gracz pierwszej piątki. W ostatnim roku gry notował na swoje konto średnio 10,5 punktu i 4,8 zbiórki trafiając 54% rzutów.

Latem tego roku dostał szansę gry w lidze letniej dla Dallas Mavericks. Nie udało mu się podbić najlepszej ligi świata, wobec czego wrócił do Europy. Chatkevicius długo szukał dla siebie nowego miejsca aż trafił do Dąbrowy i to w Zagłębiu chciałby na dobre rozpocząć swoją profesjonalną karierę. Trener Anzulović postanowił dać mu taką szansę.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *