Porażka Rosy w Kłajpedzie

rosa_radomKoszykarze Rosy Radom przegrali na Litwie z Neptunasem Kłajpeda 63:66 (6:16, 25:13, 13:17, 19:20) w 7. kolejce grupy C Ligi Mistrzów FIBA, kończącej pierwszą rundę spotkań. To czwarta porażka wicemistrza Polski w tych rozgrywkach.

Wicemistrzowie Polski jak równy z równym walczyli z liderem tabeli grupy C. Po nieudanej pierwszej kwarcie, przegranej 6:16, w połowie drugiej wyszli na pierwsze prowadzenie (22:20), wygrywając ten fragment meczu 16:4. Potem kolejne celne trzypunktowe rzuty Gary’ego Bella, Jordana Callahana i Michała Sokołowskiego sprawiły, że tuż przed przerwą tablica pokazywała wynik 31:27 dla gości.

Gospodarze, prowadzeni przez znanego w Polsce z czasów zawodniczych Dainiusa Adomaitisa, obecnie także trenera reprezentacji Litwy, odzyskali prowadzenie w trzeciej kwarcie, ale goście odebrali im je na początku ostatniej odsłony i po jedynych w meczu punktach Kima Adamsa prowadzili nawet 54:49.

Do końca spotkania żadnej z drużyn nie udało się uzyskać wyraźnej przewagi. W dramatycznej końcówce Sokołowski (10 pkt i 8 zb. w meczu) trzypunktowym rzutem doprowadził do wyrównania 63:63, a Jerai Grant z Neptunasa na 14,7 s przed końcem meczu trafił tylko jeden wolny. Drużyna trenera Wojciecha Kamińskiego była bliska sprawienia kolejnej niespodzianki, jednak następna próba Sokołowskiego z dystansu była niecelna i gospodarze nie pozwolili już odebrać sobie zwycięstwa.

Rundę rewanżową Rosa rozpocznie 6 grudnia spotkaniem z PAOK-iem w Salonikach.

Neptunas Kłajpeda – Rosa Radom 66:63 (16:6, 13:25, 17:13, 20:19)

Neptunas: Omari Johnson 14, Jimmy Baron 12, Martynas Mażeika 11, Jerai Grant 10, Vytautas Sarakauskas 8, Mindaugas Girdziunas 5, Larry Drew 4, Mindaugas Kacinas 2, Tadas Klimavicius 0.

Rosa: Gary Bell 16, Jordan Callahan 13, Michał Sokołowski 10, Tyrone Brazelton 9, Darnell Jackson 7, Łukasz Bonarek 4, Jarosław Zyskowski 2, Kim Adams 2, Robert Witka 0.