Zapowiedź ósmej kolejki PLK

25.11.2016

sp-jare-480x416TBV Start Lublin (0-7) – Anwil Włocławek (5-3) (18:00 POLSAT SPORT)

Start Lublin już z nowym trenerem, po dymisji Andreja Żakelja. Anwil pokrzepiony serią trzech zwycięstw i wysokim zwycięstem w Koszalinie, nad AZSem. Do zespołu wrócił już Kamil Łączyński a w wybornej formie znajduje się Nemanja Jaramaz. Faworyt jest tylko jeden, bowiem Start do dziś i po 7 kolejkach nie wygrał żadnego spotkania. +15 Anwil.

26.11.2016

MKS Dąbrowa Górnicza (5-3) – Trefl Sopot (4-3)

Zespół Drażena Anzulovića to ekipa własnej hali, która na parkiecie w Dąbrowie ogrywała już Anwil, Stelmet i Rosę. Ich przewagą nad Treflem jest głębia składu oraz zaciąg amerykańskich graczy z Johnsonem, Tricem, Wilsonem i Gray’em. Na pierwszym planie powinna być konfrontacja obwodowych z osamotnionym po stronie Trefla Anthonym Irelandem. Faworytem są czwarci w tabeli PLK gospodarze. +10 MKS.

Miasto Szkła Krosno (5-3) – Polski Cukier Toruń (7-0)

Miasto Szkła , piąta drużyna ligi, podejmuje jedyną niepokonaną dotychczas i podczas sezonu 2016-17. Jacek Winnicki i spółka przybywają na trudny teren by powstrzymać coraz silniejszego – bo wzmocnionego Sejdem Hajrićem – beniaminka PLK. Atutem gospodarzy wydaje się być duet Chris Czerapowicz – Kareem Maddox. O obronę nad tym pierwszym postara się najlepszy gracz torunian, Kyle Weaver. Emocji na pewno nie zabraknie. +12 PCT.

Polfarmex Kutno (3-4) – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski (2-6)

Ważny mecz dla obu drużyn. Obie będą chciałby poprawić słaby bilans, z dotychczasowych meczów. Obie drużyny grają nierówno i w tzw. kratkę. Obaj trenerzy też nie mogą się doczekać serii zwycięstw. Na pierwszym planie wydaje się być konfrontacja obrońców, Berisha vs. Carter/Troupe oraz podkoszowych Fraser vs. Szewczyk. Kluczem do zwycięstwa powinna być postawa w obronie , zwłaszcza gospodarzy. +6 Stal.

27.11.2016

chavaugh-lewisEnerga Czarni Słupsk (4-3) – Rosa Radom (4-4) (12:40 POLSAT SPORT)

Mecz na szczycie PLK i kolejne , telewizyjne starcie z udziałem Energi Czarnych (wcześniej boje z Turowem i Stelmetem). Choć obie drużyny uważane są za mocnych kandydatów do medali MP to obie doznały już w tym sezonie , po 3 i 4, smaku niejednej porażki. Do składu Robertsa Stelmahersa powraca , zawieszony w konfrontacji ze Stelmetem, Jerel Blassingame. Rosa natomiast powinna już mieć do dyspozycji świeżo pozyskanego Jordana Callahana. Stąd też wniosek , iż na pozycjach obwodowych będzie najbardziej zacięta rywalizacja (Blassingame i Lewis vs. Brazelton i Callahan). Szczególne spotkanie dla Tyrone’a Brazeltona, który w przeszłości występował w PLK jako zawodnik Czarnych Panter. +4 ECS.

AZS Koszalin (2-5) – Stelmet BC Zielona Góra (5-3)

Niecodzienna i ciekawa sytuacja w Koszalinie, w meczu , w którym posada obu trenerów wisi na przysłowiowym włosku. Gminna wieść niesie, iż włodarze Mistrzów Polski patrzą w stronę znanych z PLK – Mihailo Uvalina, Miodraga Rajkovića i Donaldasa Kairysa. Posada Artura Gronka, po dwóch z rzędu porażkach w Lidze Mistrzów i jednej w PLK – z Energą Czarnymi – jest mocno zagrożona. Nawet zwycięstwo z grającymi poniżej oczekiwań Akademikami nie wywinduje akcji niedoświadczonego szkoleniowca. Na papierze, murowanym faworytem do wygranej jest Stelmet BC. +20 Stelmet.

Asseco Gdynia (4-3) – PGE Turów Zgorzelec (6-2)

Asseco po kolejnej wygranej niespodziewanie wzniosło się na 8. miejsce w ligowej tabeli. Krzysztof Szubarga wrócił do wysokiej formy oraz stał się prawdziwym liderem drużyny. Turów z kolei rozkłada odpowiedzialność na kolejnych zawodników, Kirka Archibeque’a – Denisa Ikovleva – Davida Jacksona – Michała Michalaka. W meczu z Asseco ponownie zagra Uros Nikolić, który w pierwszym meczu od powrotu, pokazał się z dobrej strony. Te podkoszowe centymetry i doświadczenie duetu Archibeque-Nikolić powinny być kluczem do 7. zwycięstwa zawodników trenera Fischera. +14 PGE Turów.

30.11.2016

King Szczecin (4-4) – Siarka Tarnobrzeg (0-7)

Zbigniew Pyszniak – podobnie do swoich trenerskich kolegów ze Startu Lublin – nie zaznał smaku zwycięstwa w nowym sezonie. Z pomocą przyszedł mu nowy podkoszowy, który rok temu był już w składzie Anwilu Włocławek, Zane Knowles. W meczu z Kingiem dojdzie do ciekawego pojedynku amerykańskich skrzydłowych – Taylora Browna z Travisem Relefordem. Obaj prezentują wysoką formę, więc ich konfrontacja powinna osłodzić mecz w Szczecinie. Będą to zawody spod znakyu ofensywy. +12 Wilki Morskie.

01.12.2016

TBV Start Lublin (0-7) – Polpharma Starogard Gdański (4-4)

Drugi mecz w jednej kolejce, rozegra z nowymi podopiecznymi David Dedek. W tych 80 minutach powinien sporo się dowiedzieć o formie zespołu i dyspozycji Startu. Jeśli Słoweńcowi uda się zwyciężyć w jednym ze spotkań, z Anwilem bądź z Farmaceutami, wówczas – na pewno – podbuduje morale drużyny i łatwiej będzie mu o dalszą współpracę z nowymi podopiecznymi. Kociewskie Diabły znów będą liczyć na Anthony’ego Milesa (autora dubletu z poprzedniej kolejki). +8 Polpharma.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *