Zwycięska passa Twardych Pierników Toruń trwa!

Niesamowity początek sezonu w wykonaniu drużyny Twardych Pierników Toruń. Taką serię włodarze, kibice i zawodnicy z pewnością odbierają jako ogromny sukces. Jesteśmy po VI kolejce a torunianie wciąż niezwyciężeni. W tę sobotę Polski Cukier Toruń, na własnym parkiecie wygrał z Polpharmą Starogard Gdański 86-78.

Początek spotkania należał do gospodarzy, po kilku chwilach prowadzili 6-2, głównie dzięki dobrej grze Jure Skificia. Polpharma nie pozwalała jednak odejść na zbyt duże prowadzenie torunianom. Do pewnego momentu utrzymywali kontakt, jednak po kilku celnych akcjach i trójce Aleksandra Perki, Twarde Pierniki miały już 9 punktów przewagi. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 18-12.
Druga kwarta to duże problemy ze skutecznością graczy Mindaugas’a Budzinauskas’a i skrzętne wykorzystywanie tego przez gospodarzy. Po kolejnej trójce Perki, starogardzianie tracili już 12 punktów. Nagle do odrabiania strat zabrał się niezwykle aktywny Anthony Miles, dodatkowo poprawiona defensywa dała Polpharmie zdecydowane zbliżenie się do Pierników. Po rzutach wolnych Martynasa Sajusa starogardzianie tracili ich już tylko 3, lecz po tym gospodarze znów zaczęli powiększać przewagę. Koniec II kwarty i wynik 36-31. Zwiastowało to niezwykle ciekawą drugą połowę.
Początek III kwarty to zryw do ataku gości. Po trójce Jakuba Schenke Polpharmie udało się wyrównać. Od tego momentu żadna z ekip nie potrafiła wypracować sobie dogodnej przewagi. Znów aktywny był Anthony Miles i to dzięki jego trafieniu III kwarta zakończyła się 1 punktową stratą gości.
Ostatnia odsłona rozpoczęła się od celnych rzutów Łukasza Wiśniewskiego i Obiego Trottera. Dzięki temu Polski Cukier wyszedł na 5 punktowe prowadzenie, co w tym momencie meczu było osiągnięciem na miarę zwycięstwa. Po chwili ponownie z kontry trafił Wiśnia i na tablicy widniał wynik 76-66. Była to przewaga, której przyjezdni nie byli już w stanie zniwelować. Ostatecznie Polski Cukier Toruń wygrał z Polpharmą Starogard Gdański 86-78. Dla gospodarzy najwięcej punktów zdobył Obie Trotter i Łukasz Wiśniewski. W Polpharmie wyróżnił się Anthony Miles.
Polski Cukier Toruń – Polpharma Starogard Gdański 86:78 (18:12, 18:19, 21:25, 29:22)
Polski Cukier: Trotter 17, Wiśniewski 14, Weaver 13, Skifić 12, Sulima 11, Śnieg 8, Perka 6, Diuszko 5, Sanduł 0, Michalski 0.
Polpharma: Miles 18, Sajus 16, Hicks 13, Paliukenas 8, Diduszko 7, Flieger 6, Schenk 6, Michałek 2, Mirković 2, Davis 0, Długosz 0