Czyż lepszy od Wojciechowskiego w lidze włoskiej

Aleksander Czyż zdobył dla Pasta Reggia Caserta 15 pkt i miał cztery zbiórki w wygranym wyjazdowym meczu z Vanoli Cremona 95:82 w 3. kolejce włoskiej ligi koszykarzy. Siedem punktów dla pokonanych uzyskał drugi z Polaków w Lega A Jakub Wojciechowski.

Wchodzący z ławki Czyż grał 26 minut. Trafił sześć z 13 rzutów za dwa punkty i jeden z dwóch za trzy, zebrał trzy piłki w ataku i jedną w obronie. Miał także trzy asysty, dwa przechwyty i dwie straty.

Reprezentant Polski był drugim strzelcem zespołu. Najwięcej punktów dla zwycięzców uzyskał Amerykanin Raphiael Rashad Putney – 21.

Wojciechowski przebywał na parkiecie 17 minut. Trafił po jednym z trzech rzutów za dwa i trzy punkty oraz dwa z trzech wolnych. Ponadto zanotował dwie zbiórki w obronie, przechwyt i stratę. W jego zespole najskuteczniejszy był także Amerykanin, Elston Turner – 21 pkt.

Było to drugie zwycięstwo zespołu z Caserty w lidze. Ekipa Vanoli wygrała jedno z trzech spotkań.