Roszady u Mistrza: Moore zostaje, Vairogs odchodzi

Jak donosi oficjalna strona Mistrzów Polski, zakończyły się trzy tygodnie okresu próbnego dla Armaniego Moore’a i Akselisa Vairogsa. Ten pierwszy zostaje w Stelmecie BC, natomiast Łotysz opuszcza szeregi mistrza Polski.

Stelmet BC to pierwszy profesjonalny klub w karierze 22-letniego Amerykanina – 13 sierpnia obie strony parafowały dwuletni kontrakt, ale warunkiem jego aktywacji był wcześniejszy, trzytygodniowy okres próbny. Z kolei umowa Vairogsa opiewała na rok, ale z podobną klauzulą. Trener Artur Gronek zdecydował, że w Zielonej Górze zostaje młodszy z tej dwójki.

– Przyglądałem się uważnie tej dwójce. Postawiliśmy na Armaniego, który wesprze nas swoimi możliwościami fizycznymi, potencjałem w ataku. To gracz, który bardzo dobrze penetruje, zbiera. Odnajduje się w naszym systemie obronnym. Natomiast Akselisowi dziękuję za pracę, jaką tu wykonał i życzę mu powodzenia – tłumaczy szkoleniowiec.

Armani Moore przez ostatnie cztery lata reprezentował barwy Uniwersytetu Tennessee. W sezonie 2015/2016 notował średnio 12,2 punktu na mecz, miał też 7,6 zbiórki i 4,1 asysty na spotkanie.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.