Darnell Jackson nowym środkowym Rosy

Po tym jak zarząd wicemistrzów Polski, Rosy Radom, rozwiązał kontrakt z Kadeemem Battsem i parafował roczną umowę z Sejdem Hajrićem, nadszedł czas na pozyskanie Darnella Jacksona. Jak donosi oficjalna strona klubu, ex gracz Cleveland Cavaliers, zostanie pierwszym centrem zespołu Wojciecha Kamińskiego.

Jackson to Mistrz NCAA w barwach University of Kansas z roku 2008. Warto wspomnieć, że właśnie 2008 rok był jego ostatnim rokiem na uczelni. W mistrzowskim sezonie zdobywał średnio 11,2 punktów na mecz i zbierał 6,7 piłek na mecz. Od razu po ukończeniu studiów wybrany w drafcie przez Miami Heat, tego samego wieczoru oddany do Cleveland Cavaliers.

W CAVS spędził dwa sezony z przerwami na występy w zespole NBA D-league, Erie BayHawks. W sezonie 2010/2011 oddany do Milwaukee Bucks, gdzie po rozegraniu jednego meczu, stał się częścią wymiany na linii Bucks – Kings. W Sacramento dograł sezon do końca. W 2011 roku, z powodu lockautu w NBA, opuścił Stany Zjednoczone i zawędrował do Europy. Jego pierwszym pracodawcą na Starym Kontynencie był ukraiński BC Donetsk. Po sezonie spędzonym na Ukrainie powrócił do USA by występować w barwach Reno Bighorns (D-league). Grał również w Chinach w drużynach Xinjiang Flying Tigers i Shanghai Sharks. W roku 2014 podpisał kontrakt z filipińskim zespołem Meralco Bolts lecz gdy nadarzyła się okazja, powrócił do D-league. Sezon 2014/2015 spędził w drużynie Westchester Knicks. Po zakończonym sezonie ponownie udał się do Chin, by pokazać swoją grę w teamie Anhui Wenyi.

Ostatni pełny sezon spędził w Turcji, gdzie występował w Yeşilgiresun Belediye u boku, znanego z występów w Zielonej Górze, Quintona Hosleya. W Turcji był wyróżniającym się koszykarzem swojego zespołu, notując średnio 16,2 punktów na mecz i zbierając 6,7 piłek. Po zakończeniu sezonu w Europie, wciąż głodny gry Jackson, wyjechał do Wenezuelii, by pomóc klubowi Marinos de Anzoátegui w walce o mistrzostwo tego kraju.

Teraz Amerykanin, bez cienia zastanowienia, parafował jednosezonowy kontrakt przygotowany przez Zarząd ROSA S.A.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *