Michał Michalak wzmocni Turów Zgorzelec

profile_michał_michalak23-letni obrońca reprezentacji Polski,  Michał Michalak, dołączy do zespołu PGE Turowa Zgorzelec. Były już zawodnik Polskiego Cukru Toruń na dniach wzmocni rotację zespołu Mathiasa Fischera. Pierwszy o przenosinach Michalaka poinformował serwis Eurobasket.com.

Michalak na przestrzeni sezonu 2015-16 był żelaznym zawodnikiem zespołu Jacka Winnickiego, notując podczas 36 spotkań średnie 10.1 pkt i 3.6 zb. Michał w przeszłości reprezentował barwy Trefla Sopot, z którym w 2014 roku wywalczył Superpuchar Polski. Grał też w PLK jako zawodnik ŁKSu Łódź oraz AZS Politechniki Warszawa.

Transfer Michalaka zamyka polską rotację mocno przebudowanego Turowa. Mathias Fischer w ostatnich dniach mógł liczyć na duży i owocny wysiłek klubowych działaczy a jego rotację wzbogacili Tweety Carter oraz David Jackson. W dodatku, wcześniej Turów postarał się o transfery Roberta Tomaszka, Bartosza Bochny, Kacpra Borowskiego, Denisa Ikovleva czy prolongatę umowy z Kirkiem Archibeque’iem. Wszystkie te ruchy mają zapewnić zgorzelczanom powrót do play off oraz ponowną walkę o medale MP.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *