Vairogs wraca do PLK, zagra w Stelmecie

stelmet_zielona_goraStelmet BC Zielona Góra podpisał roczną umowę z łotewskim koszykarzem Akselisem Vairogsem. Doświadczony zawodnik zamyka skład mistrzów Polski na sezon 2016/2017.

Vairogs ma 31 lat, w przeszłości występował m.in. w Śląsku Wrocław (średnie 8.3 pkt i 3.0 zb). Większą część kariery spędził jednak z Ventspils, którego jest wychowankiem, i z którym w 2008 roku zdobył mistrzostwo Łotwy. W ubiegłym sezonie powtórzył ten wyczyn, ale w barwach Valmierii.

– Akselis to dobry obrońca, doświadczony zawodnik, który potrafi także skutecznie rzucić. Angażuje się w grę zespołową, nie gra pod siebie. Przychodzi do nas na pozycję 2 lub 3 i można powiedzieć, że zamyka nasz skład na przyszły sezon – powiedział trener Stelmetu BC Artur Gronek.

W lidze łotewskiej , mierzący 195 cm wzrostu, Vairogs rozegrał w ubiegłym sezonie 22 spotkania. W nich rzucał średnio 4.6 punktu, notując również 2.0 zbiórki. Teraz w rotacji Artura Gronka, będzie walczył o minuty na parkiecie z Przemysławem Zamojskim, Thomasem Kelatim i Jamesem Florencem.

Źródło informacji: PAP

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *