Julian Vaughn nowym centrem Stelmetu

stelmet_zielona_goraJak donosi oficjalna strona Mistrzów Polski, Julian Vaughn, podpisał ze Stelmetem BC dwuletnią umowę. 208 cm olbrzym może występować na parkiecie jako silny skrzydłowy lub center.

27-latek uczęszczał do dwóch Uniwersytetów – Florydy i Georgetown. Profesjonalną karierę rozpoczął w 2011 roku występami w Antwerpii. Następnie grał w takich klubach jak Keravnos, KAOD, a zwieńczeniem jego przygody z Grecją był kontrakt z PAOK-iem Saloniki. W poprzednim sezonie Vaughn reprezentował barwy CEZ Nymburk.

James Vaughn miał już okazję poznać Twierdzę CRS. W listopadzie 2014 roku Stelmet BC wygrał w Eurocup z PAOK-iem 84:77, a grający wtedy w greckim zespole Vaughn był najskuteczniejszym tego dnia zawodnikiem na parkiecie – rzucił 19 oczek.

Z kolei z Nymburkiem grał w FIBA Europe Cup i lidze VTB oraz oczywiście lidze czeskiej. W rozgrywkach pod egidą FIBA notował średnio 8,4 punktu na mecz, miał też 4,4 zbiórki na spotkanie. Z kolei w lidze czeskiej zdobył ze swoim zespołem tytuł mistrza kraju.

W podkoszowej rotacji Artura Gronka będzie występował obok Adama Hrycaniuka, Igora Zajcewa i Nemanji Djurisica. Skład Stelmetu ma się teraz następująco :

Rozgrywający: Koszarek, Florence
Rzucający: Zamojski, Kelati
Niscy skrzydłowi: Gruszecki, Moore
Silni skrzydłowi: Djurisić, Zajcew
Środkowi: Hrycaniuk, Vaughn

 

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *