Litwin Sajus i Amerykanin Miles wzmocnią Polpharmę

polpharma_starogard_gdanskiPolpharma Starogard Gdański przebudowuje swój skład i za sprawą pomysłów trenera Mindaugasa Budzinauskasa komponuje skład na sezon 2016/17. Dzięki dobrym relacjom litewskiego szkoleniowca , zespołowi z Kociewia uda się wypożyczyć z drużyny Mistrza Litwy, Żalgirisu Kowno, mierzącego 208 cm wzrostu, 20-latka, Martynasa Sajusa.

Sajus to młodzieżowy reprezentant Litwy (U20). Ponadto gracz, na którego rozwój , pod okiem trenera Budzinauskasa, liczą w sternicy Żalgirisu. W ostatnim sezonie , w LKL, grywał on średnio 10 minut na mecz, notując przeciętne 3.5 pkt i 2.6 zb na mecz.

Jak udało nam się ustalić, do drużyny Budzinauskasa dołączy również doskonale znany na Kociewiu – Anthony Miles. Zawodnik, który występował w PLK, w sezonie 2014/15 i za kadencji Tomasza Jankowskiego.

Mierzący 185 cm wzrostu i liczący 26 lat Miles w swojej karierze występował na Ukrainie, reprezentując barwy BC Politekhnika-Halychyna. Wcześniej, w lidze holenderskiej dla Rotterdam Basketball College. Na zachodzie Europy dał on się poznać jako strzelec, a ze średnią 18.8 pkt został Królem Strzelców DBL (Dutch Basketball League).

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *