Mathias Fischer nowym trenerem PGE Turowa

turow_zgorzelec45-letni Mathias Fischer oficjalnie został nowym szkoleniowcem PGE Turowa Zgorzelec. Urodzony w polskim Koźle trener przejmie stery w szeregach byłych Mistrzów Polski po Piotrze Ignatowiczu (dziś AZS Koszalin).  Fischer to ex szkoleniowiec Telekomu Basket Bonn, który ma za sobą karierę zawodniczą jako rozgrywający.

Niemiec będzie miał do pomocy Amerykanina Michaela Claxtona. Claxton w przeszłości pracował samodzielnie w klubach drugiej ligi niemieckiej oraz był asystentem w pierwszoligowych zespołach.

Największe sukcesy Niemiec odnosił w Austrii, gdzie trzykrotnie zdobywał Puchar Austrii, dwukrotnie Superpuchar Austrii, Mistrzostwo kraju w sezonie 2009/10 i dwa srebrne medale z lat 2010/11 i 2011/12. Jako szkoleniowiec Allianz Swans Gmunden został również dwukrotnie wyróżniony jako najlepszy trener w lidze austriackiej.

Obaj szkoleniowcy zadecydują też o kolejnych wzmocnieniach byłych Mistrzów Polski. Nieoficjalnie wiemy, że do Turowa może wrócić doskonale znany w PLK, David Jackson.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *