Kadra Taylora dwukrotnie lepsza od Holendrów

flaga_polskaReprezentacja Polski koszykarzy po raz drugi pokonała w Wałbrzychu Holendrów, tym razem 82:64 w drugim sparingu przed sierpniowymi eliminacjami mistrzostw Europy 2017. W sobotę Biało-Czerwoni wygrali 84:79. Liderem reprezentacji Mike’a Taylora był wracający do drużyny po trzech latach absencji Maciej Lampe, który uzyskał 14 pkt, dziewięć zbiórek i sześć asyst. Tyle samo decydujących podań miał rozgrywający Łukasz Koszarek.

O wysokim zwycięstwie zadecydowała czwarta kwarta wygrana 26:10. Wcześniejsze trzy były zacięte i wyrównane. Po 20 i 30 minutach Polacy prowadzili różnicą dwóch punktów (41:39 i 56:54).

Po zgrupowaniu w Wałbrzychu zespół trenera Taylora rozegra turniej w Wiedniu (12-14 sierpnia). W kolejnych meczach towarzyskich biało-czerwoni walczyć będą w niemieckim Ulm (19-21 sierpnia) i we Włocławku (z udziałem Gruzji, Szwecji i Belgii w dniach 24-25 sierpnia).

Rywalami Polaków w kwalifikacjach ME 2016 są Białoruś, Estonia i Portugalia. Pierwsze spotkanie o punkty biało-czerwoni rozegrają we Włocławku – 31 sierpnia z Portugalią.