Thomas Kelati w Stelmecie Zielona Góra

stelmet_zielona_gora34-letni, były reprezentant Polski – Thomas Kelati – to cel transferowy #1  -Stelmetu BC Zielona Góra. Wg nieoficjalnych informacji z Zielonej Góry włodarze Mistrzów Polski są również bliscy zakontraktowania kolejnego zagranicznego zawodnika. By było ciekawiej, Kelati był przez moment na celowniku swojego byłego pracodowcy, PGE Turowa Zgorzelec. Jednak perspektywa gry w europejskich pucharach oraz większe zarobki mogą zdecydować o przeprowadzce Kelatiego do Zielonej Góry.

Stelmet w przeszłości kontraktował już graczy znanych z gry w zgorzeleckim klubie, a najlepszymi przykładami na to są czterej Mistrzowie Polski z zielonogórskim klubem, Łukasz Koszarek, Aaron Cel, Russell Robinson oraz Vlad Moldoveanu. Czyżby zatem teraz wybór padł na 34-letniego weterana, który w swoim najlepszym okresie występował w Unicaji Malaga, Chimkach Moskwa, Laboral Kutxy czy Pamesie Valencii? Ostatnie dwa lata Thomas spędził w hiszpańskiej UCAM Murcia, gdzie stał się głównie zawodnikiem zadaniowym i tzw. strzelcem z ławki.

Z innych nieoficjalnych źródeł i portalu SportoweFakty.pl wynika, że Stelmet również ostrzy sobie zęby na reprezentanta Czech, rzucającego obrońcę, 30-letniego Pavla Pumprlę. Czech ostatni sezon spędził w hiszpańskim Estudiantes. Teraz czekamy na oficjalne stanowisko klubu z Zielonej Góry…

Umowa między Kelatim  a Stelmetem BC opiewa na 2 lata.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *