David Kravish nowym centrem Energi Czarnych Słupsk

logo czarni stronaJak donosi oficjalna strona brązowych medalistów ostatnich Mistrzostw Polski, nowym centrem Czarnych Panter został Amerykanin David Kravish. 24-latek ostatni swój sezon, a pierwszy na Starym Kontynencie, spędził w fińskim BC Nokia. Teraz zastąpi wyjeżdżającego na Łotwę – Cheikha Mbodja.

Kravish ma 206 cm wzrostu, ukończył University of California, gdzie grał w Golden Bears. W NCAA na ostatnim roku występował na boisku średnio 29 minut, zdobywał 11,3 pkt  i 7,0 zbiórek. Grał w Lidze Letniej w 2015 roku w barwach Golden State Warriors.

W Finlandii Kravish wystąpił w 46 meczach, był podstawowym zawodnikiem swojego zespołu. Po rundzie zasadniczej BC Nokia była ósma, ale w I rundzie play off potrafiła pokonać 3:1 pierwszą po tej fazie rozgrywek Kataję Basket 3:1, by w półfinale odpaść z późniejszym mistrzem kraju Kouvot 2:4.

W każdym meczu Kravish występował średnio 25,9 min, miał 14 pkt, 8 zbiórek, 1 asystę, 80% skuteczność z osobistych oraz 1,2 bloku. W tej ostatniej statystyce zajął na koniec zmagań 8 miejsce (szósty ze średnią 1,4 był Justin Jackson, który przyszedł w połowie poprzedniego sezonu z Finlandii do Energi Czarnych).

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *