Ikovlev zamienia Śląsk na Turów

Denis Ikovlev, to kolejny z byłych graczy Śląska, który po nie zgłoszeniu się wrocławian do rozgrywek PLK, zmuszony był szukać nowego pracodawcy. 30-letni Ukrainiec z amerykańskim paszportem poszedł śladami Kamila Chanasa (Stal Ostrów) czy Norberta Kulona (Wilki Morskie Szczecin) i wybrał ofertę PGE Turowa Zgorzelec. Turow przed paroma dniami osiągnął porozumienie na kolejne lata współpracy z koncernem PGE i nieoficjalnie będzie dysponował budżetem na poziomie 7 mln złoty (w sezonie 2016-17).

Były Mistrz Polski zaczyna ofensywę transferową i po prolongacie kontraktu z Kirkiem Archibeque’iem działacze dograli warunki umowy ze skrzydłowym, który w barwach Śląska notował średnie 12.9 pkt, 3.4 zb i 3.2 as. Ikovlev z Turowem zwiąże się roczną umową, z możliwością przedłużenia o kolejny rok.

Jak niesie wieść ze Zgorzelca, sternicy klubu planują dalsze transfery i po zakontraktowaniu Kacpra Borowskiego, Kirka Archibeque’a i Denisa Ikovleva planują pozyskać kogoś ze swoich byłych graczy. Ma być to ktoś z dobrze znanych fanom Turowa: David Jackson lub Thomas Kelati.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *