Dzierżak i Stefański na dłużej w Treflu


Paweł Dzierżak (21 lat, 186 cm) podpisał nową, dwuletnią umowę z Treflem Sopot. Marcin Stefański – na rok – (33 lata, 200 cm) i też przyszłym sezonie Tauron Basket Ligi nadal będzie występował w Treflu Sopot.

Rozgrywający w pierwszym składzie Trefla zadebiutował już w sezonie 2012/2013, ale dopiero w ostatnich rozgrywkach Tauron Basket Ligi otrzymał pewne miejsce w rotacji sopockiej drużyny. W 32 spotkaniach zdobywał średnio 4,3 punktu i 1,6 asysty.

– Cieszę się, że zostaję w domu i będę nadal grał dla sopockiej publiczności. Mocno liczę na to, że w kolejnym sezonie zrobimy duży postęp jako drużyna, a ja sam zrobię następny krok do przodu. Naszym celem będzie powrót do play-off i jestem przekonany, że jeśli stworzymy zgrany kolektyw, możemy spokojnie znaleźć się w najlepszej ósemce ligi – mówi na oficjalnej stronie Trefla Paweł Dzierżak.

Podkoszowy w ekipie z Sopotu gra nieprzerwanie od 2009 roku. W minionych rozgrywkach zdobywał średnio 4,3 punktu i 5,6 zbiórki na mecz. W przeszłości występował m.in. w klubach z Wrocławia, Wałbrzycha i Zgorzelca oraz we Francji.

– Wierzę, że kolejny sezon będzie dla nas dużo lepszy. Bardzo chciałbym, aby nasza sopocka koszykówka znów mogła świętować wielkie zwycięstwa. Fizycznie wciąż czuję się bardzo dobrze i nie brakuje mi motywacji, by w kolejnych rozgrywkach z całych sił walczyć dla Trefla i Sopotu – powiedział na oficjalnej stronie zespołu Marcin Stefański.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *