Djurisić zostaje w Stelmecie

Koszykarz z Czarnogóry Nemanja Djurisić przedłużył o rok umowę ze Stelmetem BC Zielona Góra. To pierwszy kontrakt mistrzów Polski przed nowym sezonem.

Dla Djurisicia ostatni sezon był pierwszym profesjonalnym w karierze. Wcześniej reprezentował barwy Uniwersytetu Georgia. Minione rozgrywki były dla niego udane, bo ze Stelmetem BC zdobył mistrzostwo Polski oraz dotarł do ćwierćfinału Pucharu Europy.

– Cieszę się, że Nemanja przedłużył z nami umowę. Ma spory talent, który rozwinął w naszych barwach. Mam nadzieję, że w kolejnym sezonie jeszcze bardziej potwierdzi swoje umiejętności – powiedział PAP Janusz Jasiński, przewodniczący rady nadzorczej Grono S.S.A., która zarządza Stelmetem BC.

Djurisić na polskich parkietach, przy średnio 19 minutach spędzonych na boisku, notował 7,4 punktu i 5,2 zbiórki na mecz. Z jego pozostania zadowolony jest trener Artur Gronek.

– Nemanja mocno się rozwinął w ubiegłym sezonie, a jednocześnie wciąż chce pracować i uczyć się. To także gracz, który umie funkcjonować w zespole i myślę, że w kolejnym sezonie jeszcze mocniej zaznaczy swoją obecność – podkreślił szkoleniowiec.

To pierwsza umowa mistrzów Polski przed nowym sezonem. Ważne kontrakty, oprócz Djurisicia, mają także Łukasz Koszarek, Przemysław Zamojski, Karol Gruszecki, Adam Hrycaniuk i Kamil Zywert.

Z klubem pożegnał się już trener Saso Filipovski, którzy przyjął ofertę tureckiego Banvitu. Podobny kierunek obrał Dejan Borovnjak – Serb zagra w Bursasporze. Z kolei Dee Bost, MVP finałów Tauron Basket Ligi, zasilił AS Monaco, Mateusz Ponitka, w barwach Denver Nuggets, bierze udział w rozgrywkach Ligi Letniej NBA. W Stelmecie BC nie będzie występował też Vlad-Sorin Moldoveanu – Rumun podpisał trzyletni kontrakt z BK Cluj.

Źródło informacji: PAP

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *