Leończyk nowym podkoszowym Anwilu

Paweł Leończyk (29 lat, 203 cm) w najbliższym sezonie Tauron Basket Ligi będzie zawodnikiem Anwilu Włocławek. Podkoszowy w minionych rozgrywkach był graczem King Wilków Morskich Szczecin. Zdobywał tam średnio 8,8 punktu i 5,1 zbiórki w każdym spotkaniu. W przeszłości występował w klubach ze Stargardu Szczecińskiego, Starogardu Gdańskiego, Zgorzelca, Słupska, Koszalina oraz Sopotu.

 

Leończyk został powołany przez trenera Mike’a Taylora do szerokiego składu reprezentacji Polski na zbliżające się kwalifikacje do EuroBasketu 2017. Grał w kadrze m.in. podczas Mistrzostw Europy w 2011 roku.

– Po sezonie w Szczecinie chciałem coś zmienić. Klub z Włocławka był bardzo konkretny w negocjacjach, a trener Igor Milicić, z którym rozmawiałem kilkukrotnie, przedstawił mi precyzyjny plan na temat mojej roli, mojego rozwoju i rozwoju zespołu w kolejnym sezonie. Trener powiedział, że wiąże z moją osobą spore nadzieje i liczy, że będę ważnym elementem drużyny. I ja także na to bardzo liczę – mówi na oficjalnej stronie Anwilu Leończyk.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *