Jakub Schenk nowym rozgrywającym Polpharmy

logo_polpharma_starogardJak donosi oficjalna strona Kociewskich Diabłów – Jakub Schenk – w przyszłym sezonie Tauron Basket Ligi zagra w Polpharmie Starogard Gdański. 21-letni , srebrny medalista ostatniego sezonu, będzie rywalizował o minuty w składzie Polpharmy z doświadczonym Marcinem Fliegerem.

Mierzący 183 zm wzrostu rozgrywający od 2012 roku występował w zespołach z Radomia. W minionych rozgrywkach zagrał w 14 spotkaniach Tauron Basket Ligi, w których zdobył łącznie 13 punktów, trzy zbiórki i dwie asysty.

Zdecydowanie ważniejszą rolę miał w pierwszoligowych rezerwach tego klubu – w ekipie ACK UTH Rosa Radom notował średnio 14,9 punktu, 3,2 zbiórki i 5 asyst na mecz. Jego rekord to 41 punktów zdobytych przeciwko GTK Gliwice.

– Polpharma jest dla mnie najlepszą drużyną w tym momencie kariery. Biorąc pod uwagę osobę trenera Mindaugasa Budzinauskasa, jestem przekonany, że rozwinę się jako koszykarz. Jestem przygotowany na zdrową rywalizację z Marcinem Fliegerem – to doświadczony zawodnik, od którego będę mógł się również wiele nauczyć. Nie wiem, jaką rolę będę odgrywał w Polpharmie, ale wiem, że potrafię się dostosować do każdej sytuacji – mówi na oficjalnej stronie zespołu Jakub Schenk.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *