Ignatowicz obejmie AZS Koszalin

AZSJak donosi Muzyczne Radio ze Zgorzelca – Piotr Ignatowicz odchodzi z drużyny byłych Mistrzów Polski i od nowego sezonu poprowadzi AZS Koszalin. Ignatowicz zastąpi tymczasowego szkoleniowca Akademików, Kamila Sadowskiego. Dla nowego trenera AZSu będzie to powrót do drużyny, w której w przeszłości pełnił rolę asystenta. Dla teamu z Koszalina będzie to 11. trener w przeciągu ostatnich 5 lat ! (nikt tak często nie zmienia trenera w PLK jak AZS)

Piotr Ignatowicz który w mijającym sezonie prowadził koszykarzy PGE Turowa Zgorzelec do bilansu 16-16 i 9. miejsca w tabeli ligi , wcześniej był asystentem Miodraga Rajkovića… po czym dostał szansę na budowę autorskiego składu w drużynie wicemistrzów Polski (ale przy mniejszym budżecie klubu). AZS z kolei przed sezonem 2015-16 postawił na dobrze znanego w Polsce – Davida Dedka. Słoweniec mimo własnego doboru zawodników (A.J. Walton i Patrik Auda) , prowadząc drużynę do 12. zwycięstw , zostawił ją również poza fazą play off (a to był plan minimum założony przez sterników z Koszalina).

Tymczasem drużyna ze Zgorzelca, która nie zakwalifikowała się do fazy play-off – zaliczając najsłabszy sezon w historii gry w PLK – szuka trenera na następne rozgrywki.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *