Mielczarek przenosi się do Sopotu

Jak donosi oficjalna strona Trefla Sopot – Artur Mielczarek (32 lata, 196 cm) – podpisał dwuletnią umowę z trójmiejskim zespołem i po sezonach gry w AZS-ie Koszalin zasili ekipę trenera Zorana Martića. To pierwszy transfer Treflaków na sezon 2016/17. W Sopocie zostanie Grzegorz Kulka (20 lat, 205 cm), który związał się z klubem kontraktem do końca sezonu 2018/2019.

Mielczarek ostatnie cztery sezony Tauron Basket Ligi spędził w AZS Koszalin. Poprzednie rozgrywki , indywidualnie, były dla niego najlepsze a zdobywał średnio 10,6 punktu i 3 zbiórki na mecz. W przeszłości w PLK występował w Śląsku Wrocław oraz Turowie Zgorzelec.

– Liczymy, że Artur będzie dobrym przykładem dla młodszych zawodników pod względem profesjonalnego podejścia do treningu i gry na poziomie ekstraklasy. Postępy, jakie poczynił w ciągu ostatnich sezonów utwierdzają nas w przekonaniu, że dokonaliśmy dobrego wyboru – mówi na oficjalnej stronie zespołu Roman Szczepan Kniter, prezes zarządu Trefl Sopot SA.

Kulka z kolei przedłużył swój kontrakt z Treflem do końca sezonu 2018/2019. Podkoszowy w klubie z Sopotu jest już od 2012 roku. W poprzednich rozgrywkach zdobywał średnio 5 punktów i 3,9 zbiórki w każdym spotkaniu.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *