Filipovski najlepszym trenerem, Ponitka najlepszym Polakiem

Mateusz Ponitka ze Stelmetu Zielona Góra został wybrany przez trenerów drużyn Tauron Basket Ligi najlepszym polskim zawodnikiem TBL w sezonie zasadniczym 2015/2016. Za najlepszego trenera szkoleniowcy uznali Saso Filipovskiego.

W głosowaniu na najlepszego polskiego zawodnika trenerzy wskazywali po trzech graczy, którym tym samym dawali od jednego do trzech punktów. Najwięcej – aż 43 punkty – zebrał Mateusz Ponitka ze Stelmetu Zielona Góra (14 razy na pierwszym miejscu). Reprezentant Polski zdobywa w tym sezonie średnio 10,6 punktu, 4,7 zbiórki oraz 2,8 asysty na mecz i ma ogromny wpływ na świetne wyniki swojego zespołu. Drugie miejsce zajął Michał Sokołowski z 18 punktami, a trzecie Łukasz Koszarek z dziewięcioma.

Oprócz nich punkty zdobywali:

Bartosz Diduszko (7), Filip Matczak (7), Jarosław Mokros (6), Łukasz Wiśniewski (6), Paweł Kikowski (3), Filip Dylewicz (2), Paweł Leończyk (1)

Podobnie jak w głosowaniu na najlepszego polskiego zawodnika szkoleniowcy wybierali po trzech trenerów, którym dawali od jednego do trzech punktów. Plebiscyt zdominowali Saso Filipovski i Wojciech Kamiński, a ostatecznie wygrał trener Stelmetu Zielona Góra z 38 punktami – zanotował tylko o trzy punkty więcej od szkoleniowca Rosy Radom. Zespół broniący tytułu mistrza Polski wygrał w sezonie 28 z 32 spotkań i jest niepokonany przed własną publicznością. Punkty zdobywali także Jacek Winnicki z Polskiego Cukru Toruń (13), Igor Milicić z Anwilu Włocławek (12) oraz Tane Spasev z Asseco Gdynia (4).

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *