Pierniki wyrywają zwycięstwo w ostatniej kwarcie!

Niesamowite 2 minuty pod koniec IV kwarty w wykonaniu Danny’ego Gibsona przesądziły o zwycięstwie Twardych Pierników z Siarką Tarnobrzeg. Spotkanie stało na wysokim poziomie i dopiero emocjonująca końcówka pokazała kto ten mecz zwycięży.

Zespół z Tarnobrzegu bardzo dobrze rozpoczął mecz notując po kilku minutach run 11-0 , w pewnym momencie I kwarty przewaga sięgnęła nawet 13 punktów. Z dobrej strony pokazał się Zach Robbins, na którego recepty nie mogli znaleźć środkowi Polskiego Cukru. Dobra postawa całego zespołu, który prowadził Gary Bell dała po I kwarcie prowadzenie Siarce 11 punktami (19:30).
II kwarta rozpoczęła się od szybkich 7 punktów gospodarzy, bez odpowiedzi przyjezdnych i tak przewaga Siarki skurczyła się do 4 punktów. Na odpowiedź podopiecznych Zbigniewa Pyszniaka nie trzeba było jednak długo czekać. Sprawę w swoje ręce wziął Dawid Wall oraz Jakub Zalewski, dzięki którym Siarka wyszła nawet na 12 punktowe prowadzenie. Pod koniec pierwszej połowy kapitan Pierników (Łukasz Wiśniewski) zmniejszył jeszcze przewagę Tarnobrzeżan do 8 punktów (36-44).
Po przerwie lepiej w mecz udało się wejść zawodnikom Jacka Winnickiego. Kilka celnych rzutów zaliczył silny skrzydłowy gospodarzy Maksym Kornijenko i przewagę uzyskały Twarde Pierniki. Mimo to pod koniec III kwarty celne rzuty gości bez odpowiedzi znowu przywróciły im przewagę 9 punktów (52-61).
Ostatnia kwarta była niesamowitym pokazem gry w koszyków w wykonaniu Danny’ego Gibsona. Rozgrywający wziął na swoje barki ciężar gry i poprowadził swój zespół do zwycięstwa. Najważniejsze było jego kapitalne 11 punktów z rzędu bez żadnych strat punktowych. Od stanu 69:74 do 80:74, z czego Siarka nie potrafiła się już podnieść. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 84:77.
Najwięcej punktów dla Torunian zdobył Danny Gibson (24 punkty), wtórował mu Łukasz Wiśniewski (22 punkty). W Siarce wyróżnili się: Gary Bell (18 punktów) oraz Zach Robbins (14 punktów).

Polski Cukier Toruń – Siarka Tarnobrzeg 84:77
(19:30, 17:14, 16:17, 32:16)

Polski Cukier Toruń: Gibson 24, Wiśniewski 22, Korniienko 9, Cummings 8, Perka 6, Sulima 5, Michalak 4, Milosević 4, Michalski 2, Lisewski 0, Bochno 0.

Siarka Tarnobrzeg: Bell 18, Robbins 14 (10 zb), Zalewski 13, Patoka 13, Wall 9, Harris 8, Paul 2,Pandura 0.