Pierniki wyrywają zwycięstwo w ostatniej kwarcie!

Niesamowite 2 minuty pod koniec IV kwarty w wykonaniu Danny’ego Gibsona przesądziły o zwycięstwie Twardych Pierników z Siarką Tarnobrzeg. Spotkanie stało na wysokim poziomie i dopiero emocjonująca końcówka pokazała kto ten mecz zwycięży.

Zespół z Tarnobrzegu bardzo dobrze rozpoczął mecz notując po kilku minutach run 11-0 , w pewnym momencie I kwarty przewaga sięgnęła nawet 13 punktów. Z dobrej strony pokazał się Zach Robbins, na którego recepty nie mogli znaleźć środkowi Polskiego Cukru. Dobra postawa całego zespołu, który prowadził Gary Bell dała po I kwarcie prowadzenie Siarce 11 punktami (19:30).
II kwarta rozpoczęła się od szybkich 7 punktów gospodarzy, bez odpowiedzi przyjezdnych i tak przewaga Siarki skurczyła się do 4 punktów. Na odpowiedź podopiecznych Zbigniewa Pyszniaka nie trzeba było jednak długo czekać. Sprawę w swoje ręce wziął Dawid Wall oraz Jakub Zalewski, dzięki którym Siarka wyszła nawet na 12 punktowe prowadzenie. Pod koniec pierwszej połowy kapitan Pierników (Łukasz Wiśniewski) zmniejszył jeszcze przewagę Tarnobrzeżan do 8 punktów (36-44).
Po przerwie lepiej w mecz udało się wejść zawodnikom Jacka Winnickiego. Kilka celnych rzutów zaliczył silny skrzydłowy gospodarzy Maksym Kornijenko i przewagę uzyskały Twarde Pierniki. Mimo to pod koniec III kwarty celne rzuty gości bez odpowiedzi znowu przywróciły im przewagę 9 punktów (52-61).
Ostatnia kwarta była niesamowitym pokazem gry w koszyków w wykonaniu Danny’ego Gibsona. Rozgrywający wziął na swoje barki ciężar gry i poprowadził swój zespół do zwycięstwa. Najważniejsze było jego kapitalne 11 punktów z rzędu bez żadnych strat punktowych. Od stanu 69:74 do 80:74, z czego Siarka nie potrafiła się już podnieść. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 84:77.
Najwięcej punktów dla Torunian zdobył Danny Gibson (24 punkty), wtórował mu Łukasz Wiśniewski (22 punkty). W Siarce wyróżnili się: Gary Bell (18 punktów) oraz Zach Robbins (14 punktów).

Polski Cukier Toruń – Siarka Tarnobrzeg 84:77
(19:30, 17:14, 16:17, 32:16)

Polski Cukier Toruń: Gibson 24, Wiśniewski 22, Korniienko 9, Cummings 8, Perka 6, Sulima 5, Michalak 4, Milosević 4, Michalski 2, Lisewski 0, Bochno 0.

Siarka Tarnobrzeg: Bell 18, Robbins 14 (10 zb), Zalewski 13, Patoka 13, Wall 9, Harris 8, Paul 2,Pandura 0.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *