Czyż wraca do Włoch, zagra dla Tuscany Pistoia

25-letni skrzydłowy reprezentacji Polski , uczestnik Eurobasketu 2015 oraz były zawodnik PGE Turowa Zgorzelec – Olek Czyż – wraca do ligi włoskiej i od nowego sezonu będzie reprezentował barwy Tuscany Pistoia. Mierzący 201 cm wzrostu i ważący 109 kg Czyż podpisał jak na razie krótkoterminową umowę z włoskim klubem i zastąpi kontuzjowanego Marcusa Thorntona.

Czyż w przeszłości występował już w lidze włoskiej i dla Virtusu Rzym (5.6 pkt i 3.7 zb w sezonie 2012/13), a następnie związał się umową z Enelem Brindisi. Niestety oblane testy fizyczne nie pozwoliły mu na wypełnienie umowy z Enelem (rozwiązano ją natychmiastowo) i po wyleczeniu kontuzji związał się z PGE Turowem Zgorzelec. W składzie wicemistrzów Polski wystąpił podczas 27 ligowych spotkań, notując 6.9 pkt i 3.9 zb oraz podczas 7 meczów Eurocup zanotował przeciętne 3.0 pkt i 5.0 zb.

Czyż w w Tuscany Pistoia połączy siły z Ronaldem Moorem, który przymierzany był tego lata do gry w Stelmecie Zielona Góra. Moore w przeszłości występował również w PGE Turowie Zgorzelec. Teraz będzie dogrywał piłki do Czyża.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *