Zmiany w składzie Śląska: Sutton za Borovnjaka. Heath na horyzoncie?

Występem na turnieju w Ostrowie Wielkopolskim środkowy Sasa Borovnjak zakończył swoją tegoroczną przygodę w zespole Śląska Wrocław. Zawodnik przebywał w klubie na miesięcznym okresie próbnym, po którym włodarze „Trójkolorowych” zdecydowali, że nie zwiążą się z nim kontraktem na całe rozgrywki. Jego miejsce zajął już amerykański center Maurice Sutton.

Borovnjak był jednym z pierwszych obcokrajowców, z którymi porozumiał się koszykarski WKS w okienku transferowym. W jego kontrakcie była jednak klauzula mówiąca o tym, że do 15 września klub może podjąć decyzję, czy kontrakt będzie obowiązywał przez cały sezon, czy też nie. Jak pokazały pierwsze sparingi, młodszy z braci Borovnjaków nie dawał Śląskowi tyle, ile od niego oczekiwano, stąd decyzja o rozstaniu ze środkowym. W miejsce Borovnjaka do Wrocławia przyleciał jego potencjalnym następca.

Maurice Sutton ma 26 lat i występuje na pozycji środkowego. Mierzy 211 cm wzrostu i jest absolwentem uczelni Villanova, którą ukończył w 2013 roku. Zaraz po odebraniu dyplomu starał się dostać do NBA – występował w rozgrywkach Ligi Letniej NBA 2013, reprezentując barwy Washinghton Wizards, lecz jego gra nie wystarczyła do tego, aby znaleźć angaż w najlepszej lidze świata.

W sezonie 2013/2014 Sutton przeniósł się na jej zaplecze, czyli NBA D-League, gdzie grał dla Tulsa 66ers, zaliczając przeciętnie 7 punktów, 5 zbiórek oraz 1 blok na mecz. Kolejne lato oznaczało kolejną próbę dostania się do NBA i grę w zespole Oklahoma City Thunder podczas Ligi Letniej. Po nich przyszedł jednak czas na drugi sezon w Development League – tym razem w Oklahoma City Blue. Nowy center Śląska notował wówczas 9 punktów, 7 zbiórek i 1 blok w każdym spotkaniu.

W czerwcu 2015 Maurice po raz trzeci wystąpił w Lidze Letniej i choć był to jego najlepszy występ z dotychczasowych (średnio 5 punktów i 4 zbiórki), kontraktu w NBA znów nie podpisał. Jeszcze w tym samym miesiącu przeniósł się do ligi dominikańskiej, w której rozegrał 5 meczów dla ekipy Titanes de Licey. Jego osiągnięcia wyniosły 16 punktów, 8 zbiórek i 1,4 bloku.

Sutton spędzi w Śląsku co najmniej 2 tygodnie. Jego testy w klubie zakończą się po Międzynarodowym Turnieju o Puchar Mieczysława Łopatki, który w dniach 26-27 września odbędzie sie w Hali Orbita. Po nim trenerzy wraz z działaczami zdecydują, czy środkowy zostanie w zespole do końca sezonu.

Nieoficjalnie wiadomo też, że do Wrocławia może trafić rozgrywający Brandon Heath. 31-letni Amerykanin reprezentował w przeszłości choćby Orléans Loiret Basket (2007/2008), cypryjski APOEL Nikozja (2009/2010), bułgarski Lewski Sofia (2014) czy libański Club Sagesse (2015). Zawodnik jest też po operacji na ścięgnie achillesa (podobnie do Danny’ego Gibsona, ex gracza Śląska) i w ostatnim klubie, po rehabilitacji, rozegrał tylko 4 spotkania. Pytanie, w jakiej formie sportowej obecnie znajduje się zawodnik i czy będzie rzeczywiście wzmocnieniem pozycji rozgrywającego (tutaj planowany był Rashad Madden) ?

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *