Zmiana w kadrze Taylora, Skibniewski wraca

eurobasketRobert Skibniewski, który od tygodnia przygotowuje się we Włocławku – z Anwilem – do rozpoczęcia ligowego sezonu 2015/16 wraca do reprezentacji prowadzonej przez Mike’a Taylora. Rozgrywający, który w poprzednie lato prowadził Polskę do wygranych m.in. nad Niemcami dostał „awaryjne powołanie” w miejsce Dardana Berishy, po tym jak reprezentacja naszego kraju w złym stylu zakończyła turniej w Hamburgu (porażki z Niemcami i Łotwą; drugi raz z naszym wschodnim rywalem). Trener Taylor zdecydował się też na powrót do koncepcji składu z trzema rozgrywającymi.

Dla 32-letniego Skibniewskiego wyjazd do Francji ma być czwartym wyjazdem na Mistrzostwa Europy. Wcześniej reprezentował Polskę w 2007 (Hiszpania), w 2009 (Polska) i w 2011 (Litwa). Nieoficjalnie mówi się, że Berisha (MVP ligi kosowskiej) sam zrezygnował w gry w kadrze, bowiem nie zaakceptował miejsca w hierarchii jakie wyznaczył mu nasz szkoleniowiec. Sam zawodnik liczył na dłuższe minuty i większą rolę w drużynie…

– Chciałbym podziękować Dardanowi za ciężką pracę i zaangażowanie, jakie włożył w okres przygotowawczy. Bardzo się starał, ale wymagaliśmy od niego, aby grał nie na swojej naturalnej pozycji i widzieliśmy ze Dardan nie czuje sie dobrze w tej roli. Wspólnie z nim po konstruktywnej rozmowie uznaliśmy, że najlepiej będzie, jeśli w składzie Reprezentacji Polski znajdzie się trzeci klasyczny rozgrywający. Stąd decyzja o zmianie w składzie. – mówi Mike Taylor, trener kadry.

Zarówno dla Roberta jak i naszej kadry ostatnią szansą na poprawienie gry przed wrześniową imprezą będzie weekendowy turniej w Bydgoszczy.


piątek 28 sierpnia:

Liban – Belgia, godz. 17.30
Polska – Islandia, godz. 20.00 – transmisja w Polsacie Sport News

sobota 29 sierpnia:
Islandia – Liban, godz. 17.30
Polska – Belgia, godz. 20.00 – transmisja w Polsacie Sport News

niedziela 30 sierpnia:

Belgia – Islandia, godz. 15.30
Polska – Liban, godz. 18.00 – transmisja w Polsacie Sport News

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *