Markeith Cummings kolejnym graczem Twardych Pierników

Coraz bogatsza wydaje się obwodowa rotacja Jacka Winnickiego. Po transferach Michała Michalaka, Łukasza Wiśniewskiego i Danny’ego Gibsona – sternicy Toruńskich Pierników pozyskali niskiego skrzydłowego Markeitha Cummingsa. W zespole z Torunia , który ma walczyć o play off i czołową ósemkę, ma on zastąpić LaMarshalla Corbetta.

198 cm wzrostu oraz 109 kg wagi to gabaryty nowego niskiego skrzydłowego zespołu. Jest on absolwentem Kennesaw State, a kolejne drużyny w jego karierze to Westchester Knicks, a potem Sioux Falls Skyforce. W obu przypadkach próbował on swoich sił na zapleczu NBA – w lidze NBDL – ze średnimi 6 pkt i 2 zb. W 2013 roku występował nawet w lidze filipińskiej, na niższym poziomie , gdzie w zespole GlobalPort notował 28,7 pkt, 9,8 zbiórek i 2,8 asyst na mecz.

Atutem gracza , który dotychczas nie występował w Europie, mają być wysokie noty za grę pod bronionym koszem oraz w defensywie 1-na-1. Cummings uchodzi za solidnego obrońcę, który wykorzystuje swoją szybkość, skoczność czy zasięg ramion. Czas pokaże czy sprawdzi się w naszych, ligowych realiach…

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *